Łucznicy pojechali do Żywca

19-10-2020, 16:12 UKS Grot Ruda Śląska

Rudzcy łucznicy Z UKS-u Grot Ruda Śląska dobrze zaprezentowali się w Żywcu. W miniony czwartek (15.10) wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Rudzki klub reprezentowało siedmioro zawodników w kategorii - młodzik. Największy sukces odniósł Szymon Czarnik zajmując 2. miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Stanisław Sypion był na miejscu 6. Wśród dziewcząt na 9. Miejscu uplasowała się Karolina Grudzień. Brązowe medale w konkurencji drużynowej zdobyli chłopcy w składzie: Szymon Czarnik, Stanisław Sypion, Jakub Mrozek. Dziewczęta w składzie: Karolina Grudzień, Aleksandra Antoniak, Kinga Ratyńska zajęły drużynowo 4. miejsce.

Czwarty był również mikst: Szymon Czarnik/Karolina Grudzień, a tuż za nimi na piątym miejscu mikst: Aleksandra Antoniak/Stanisław Sypion.

- W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce ulegając tylko Łucznikowi Żywiec, a w pokonanym polu zostawiliśmy następujące kluby: Obuwnik Prudnik, Czarna Strzała Bytom, Chrobry Głuchołazy i Tempo Stolarzowice. W Systemie Sportu Młodzieżowego zdobyliśmy 12 punktów, co razem z 19 punktami juniorów młodszych z Olimpiady Młodzieży stanowi nasz tegoroczny dorobek w tej klasyfikacji, prowadzonej przez Instytut Sportu w Warszawie - zaznacza Rafał Lepa z UKS Grot Ruda Śląska.

Przed łucznikami jednak trudny czas. - Wchodzimy w bardzo trudny okres naszej działalności, ponieważ Ruda Śląska została objęta obostrzeniami czerwonej strefy, a co za tym idzie nie mamy gdzie strzelać w zbliżającym się okresie zimowym, ponieważ nasza zimowa baza treningowa znajduje się na terenie jednej ze szkół średnich, które we wszystkich czerwonych strefach Polski zamknięte zostaną do odwołania. Coraz trudniej jest uprawiać sport wyczynowy w tych okolicznościach - podkreślają trenerzy klubu.