Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Łucznicy nie odpoczywają

01-08-2017, 11:13 UKS Grot Ruda Śląska

Rudzcy łucznicy sprawdzili swoje siły podczas XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie oraz Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Warszawie w dniach 28-30 lipca.

Pierwszy dzień opierał się na strzelaniu na długich odległościach (dziewczęta 60m i 50m, chłopcy 70m i 60m).

- Znakomicie zaprezentowały się tutaj nasze zawodniczki Joanna Żymiec i Justyna Wyciślik, strzelając odpowiednio 631 i 630 punktów, co dało im następujące miejsca: Joanna (3 miejsce),i Justyna (4 miejsce) w 85 osobowej stawce zawodniczek - zaznacza Rafał Lepa, prezes UKS-u Grot Ruda Śląska. - Joanna ponadto zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych na odległości 50m, strzelając 325 pkt - tyle samo co zwyciężczyni tej konkurencji Natalia Skrok z Mazowsza Teresin. O kolejności zdecydowała ilość x-ów, których nasza zawodniczka miała mniej - dodaje Dariusz Wyciślik z UKS-u Grot Ruda Śląska.

Natomiast drugiego dnia odbyły się strzelania na odległościach krótkich - chłopcy 50m i 30m, dziewczęta 40m i 30m oraz pojedynki drużyn i mikstów. Łącznie po odległościach krótkich i długich rudzcy zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Konrad Derecki - 23 miejsce, 1190 pkt

Joanna Żymiec - 5 miejsce, 1258 pkt

Justyna Wyciślik - 6 miejsce, 1256 pkt

Z kolei para mikstowa - Joanna Żymiec/Konrad Derecki pokonała w 1/8 pierwszą parę Płaszowianki Kraków, po czym w 1/4 rozgromiła drugą parę krakowskiego klubu. W półfinale zawodnicy trafili na parę z Łucznika Żywiec, której ulegli po zaciętej walce 3:5, zdobywając brązowy medal i tytuł drugich Wicemistrzów Polski w konkurencji mikst.

Dzień trzeci to rundy eliminacyjne stanowiące o ostatecznych miejscach indywidualnych. Do najlepszej szesnastki awansowała tylko Justyna Wyciślik wygrywając jedno przejście, by za chwilę odpaść w następnym po niesamowitym barażu z zawodniczką Marymontu W-wa.  Ostatecznie zawodnicy zdobyli:

Joanna Żymiec - 18 miejsce indywidualnie, srebrny medal MP Juniorek Młodszych na odl. 50m,brązowy medal OOM w konkurencji mikst;

Justyna Wyciślik - 10 miejsce indywidualnie;

Konrad Derecki - 33 miejsceindywidualnie, brązowy medal OOM w konkurencji mikst;


Komentarze