Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Łucznicy mistrzami Śląska

03-03-2021, 14:59 UKS Grot Ruda Śląska

Natalia Lepa i Szymon Czarnik z UKS Grot Ruda Śląska- Halowymi Mistrzami Śląska 2021. W minioną sobotę (27.02) w Stolarzowicach odbyły się III Halowe Mistrzostwa Śląska, których organizatorem jest Śląski Związek Łuczniczy. Rudzki  klub reprezentowało 12 juniorów, a zawody składały się z dwóch rund: kwalifikacyjnej i eliminacyjnej rundy pojedynkowej.

W kwalifikacjach najwyższe wyniki wystrzelali: Dominika Ratyńska oraz Maciej Sitek (oboje UKS Grot). Jednak w tej kategorii wiekowej o medalach decydują pojedynki, które były podczas tych zawodów, były pełne emocji.

W 1/4 finału odpadł zwycięzca kwalifikacji Maciej Sitek pokonany przez klubowego kolegę Mateusza Synowca. Z kolei najlepsza po kwalifikacjach była Dominika Ratyńska, docierając do finału, gdzie po zaciętym pojedynku uległa 3:7 klubowej koleżance Natalii Lepie (2 m. po kwalifikacjach). Natalia Lepa w drodze do finału pokonała w 1/4 Hannę Janik, a w 1/2 Luizę Gross (obie LKS Tempo).

Wśród juniorów ostatecznie zwyciężył Szymon Czarnik (UKS Grot), który z czwartego miejsca po kwalifikacjach w drodze do finału pokonał kolejno: Pawła Korzonka, Mateusza Synowca, a w finale wygrał z  Adrianem Szłapakiem (również UKS Grot).

Ostateczne wyniki rudzkich zawodników:

Juniorki:

1.m - Natalia Lepa

 1. m - Dominika Ratyńska
 2. m. - Dominika Brzezina
 3. - m. Aleksandra Antoniak

Juniorzy:

 1. m. - Szymon Czarnik
 2. m. - Adrian Szłapak
 3. m. - Jakub Sroka
 4. m. - Mateusz Synowiec
 5. m.- Maciej Sitek
 6. m - Paweł Korzonek
 7. m- Łukasz Patlewicz
 8. m - Stanisław Sypion

 

Natomiast w niedzielę (28.02) w drugim dniu III Halowych Mistrzostw Śląska w Łucznictwie rywalizowali młodzicy i dzieci. Zawodnicy sprawdzili swoje siły w kategoriach: pierwszy krok, dzieci, młodzicy młodsi i młodzicy. Łącznie zdobyli oni 13 medali, a tytuł Mistrza Śląska wśród młodzików młodszych wywalczył Józef Suchoń. Medale dla Grotu zdobyli:

Kategoria dzieci:

1.m. - Martyna Patlewicz

Kategoria  pierwszy krok:

1.m.- Wiktor Drożdż

2.m. - Marcel Czop

2.m.- Bianka Filipiak

3.m.- Bartosz Podżorski

3.m.-- Julia Figura

Kategoria młodzik młodszy:

1.m.- Józef Suchoń

3.m.- Taczewski Julian

Kategoria młodziczka młodsza:

3.m.- Maria Świętek

Kategoria młodzik:

2.m.- Filip Sporek

3.m- Jakub Mrozek

Kategoria młodziczka:

2.m.- Małgorzata Gebauer

3.m- Kinga Ratyńska


Komentarze