Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Lipcowy "Bieg Wiewiórki" w promieniach słońca

07-07-2018, 13:35 Agnieszka Lewko

Zapaleni biegacze i miłośnicy nordic walking znowu pobiegli z wiewiórką. W sobotę (7.07) w promieniach lipcowego słońca odbył się już szósty „Bieg Wiewiórki”, którego trasa tradycyjnie już przebiegała przez halembski las i w którym wzięło udział kilkuset starszych i młodszych biegaczy.

- W tym roku już po raz szósty spotykamy się na „Biegu Wiewiórki” i cieszymy się, że pomimo tego, że są wakacje to tyle osób chce biegać w pięknych halembskich lasach - podkreślił Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

„Bieg Wiewiórki” stawia przede wszystkim na rekreację i zabawę, a przy okazji nauczenie najmłodszych postawy aktywnego spędzania czasu. - Chcielibyśmy, aby to wydarzenie miało zawsze charakter rodzinny. Warto na te kilka godzin się zmobilizować i wspólnie z dziećmi przyjechać do Halemby – zaznacza Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy  „Biegu Wiewiórki” jak zawsze rozpoczęli  sportową rywalizację na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 w Halembie i rywalizowali na pętli o długości 4,2 km, którą, którą mogli pokonać od jednego do pięciu razy. Na tej samej trasie swoje siły sprawdzili też miłośnicy  nordic walking, dla których maksymalny dystans to 12,6 km. Na dzieci i młodzież czekała  rywalizacja na dystansie 1 km..

Zapisy do biegu prowadzone są internetowo. W przypadku wcześniejszego zgłoszenia online opłata za bieg główny oraz nordic walking wynosi 15 zł. Osoby zapisujące się na miejscu, w dniu imprezy, płacą 25 zł, a dzieci 5 zł. Kolejne biegi w tym roku odbędą się: 4.08., 8.09., 6.10. i 3.11.


Komentarze