Liderują w II lidze

02-12-2022, 20:24 Dawid Kosmalski

Zgoda Ruda Śląska pokonała Nails Company Zabrze 33:23 (17:14) w piątej kolejce II ligi kobiet. Drużyna Józefa Szmatłocha i Marka Płatka utrzymała dzięki temu prowadzenie w tabeli. Mecz wyjątkowo rozegrano w piątek, 25.11.

Fizyczna przewaga Zgody była aż nadto widoczna już w pierwszych akcjach spotkania. W tym fragmencie zabrzanki sprokurowały dwa rzuty karne, które pewnie wykonała Weronika Zalewska. Następnie, po serii wymian i remisie 3:3 w 6. minucie, kilka dobrych interwencji Justyny Gontarek pozwoliły Zgodzie odskoczyć rywalkom na kilka bramek. Do przerwy przewaga wynosiła trzy gole – 17:14.

Kluczowym fragmentem dla wysokiego zwycięstwa Zgody były pierwsze minuty drugiej połowy. Zabrzanki popełniły wówczas kilka błędów w ataku, przez co nie finalizowały swoich akcji. Bielszowiczanki natomiast skrupulatnie punktowały i powiększały swoją przewagę, zdobywając w ciągu 11 minut osiem bramek i tracąc tylko jedną. Ostatecznie 11 goli różnicy nie pozostawiło złudzeń, dlaczego Zgoda jest liderem w tabeli czwartej grupy II ligi i pewnie zmierza do powrotu na boiska pierwszoligowe. W tym roku drużyna z Bielszowic rozegra jeszcze jedno spotkanie – na wyjeździe z UKS-em Pawonków.

Zgoda Ruda Śląska – Nails Company Zabrze 33:23 (17:14)

Zgoda: Boruta, Gontarek – Chruścińska (6 bramek), Krzysteczko (2), Madej (1), Małek (2), Nawrocka (3), Szewczyk (1), Szydełko (3), Tukaj (7), Zalewska (4), Zawada (4). Trenerzy: Józef Szmatłoch, Marek Płatek.

Nails Company: Borkowska, Wypierowska – Cygan (8 bramek), Grzegorzewska (4), Kurasz (3), Homa (2), Wyżga (2), Kądziela (1), Opiłka (1), Przybylska (1), Wojtas (1), Babik, Gabryś, Koschny, Machulik, Szczygieł. Trener: Janusz Bykowski