Lepsza druga połowa

20-05-2013, 21:53 Sandra Hajduk

W sobotę piłkarze Jastrzębia Bielszowice udali się do Zawiercia, by zmierzyć się z tamtejszą Wartą. Bielszowiczanie musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy wygrali 2:1.

Gospodarze od początku meczu zdołali wypracować sobie kilka dogodnych okazji. W końcu w dziesiątej minucie spotkania, udało im się umieścić piłkę w siatce bielszowiczan. Zaledwie sześć minut później zawiercianie po raz drugi strzelili bramkę. Jeden z zawodników Warty wypuścił swojego klubowego kolegę, a ten posłał piłkę tuż obok Bechty. Jastrząb dobrą okazję miał w 30 minucie meczu – strzał bezpośredni z rzutu wolnego Mateusza Dembińskiego nie zaskoczył jednak golkipera Warty. Druga połowa meczu była bardziej wyrównana. W 79 minucie piłka po strzale z wolnego Morawca po rykoszecie wpadła do bramki i było 2:1. Osiem minut później ekipa z Rudy Śląskiej mogła doprowadzić do wyrównania, ale po strzale Skudlika piłka odbiła się od poprzeczki.

KP Warta Zawiercie – Jastrząb Bielszowice 2:1 (2:0)

Jastrząb Bielszowice: Bechta – Gomoluch, Koniorczyk, Morawiec, Łukasik, Skudlik, Kaczmarek, Henisz, M. Dembiński, Janiak, Gierczak

Trener: Piotr Gierczak