Lepsi kochłowiczanie

30-05-2013, 20:46 Sandra Hajduk

Urania Ruda Śląska pokonała dziś na własnym boisku znajdującego się w dole tabeli Kolejarza Katowice 3:1.

Chociaż to Urania od początku była stroną dominującą to jako pierwsi bramkę strzelili goście. W 10 minucie meczu zawodnik Kolejarza dostał długie podanie i uderzeniem na dłuższy słupek pokonał Pardelę. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania 20 minut później. Najpierw po rzucie rożnym chciał uderzył jeden z zawodników Uranii, ale zdołali wybić obrońcy gości, jednak futbolówka znalazła się pod nogami Barona, który wbił piłkę do bramki.

Na początku drugiej połowy odrobinę lepiej prezentowali się goście. Z czasem spotkanie się wyrównało, jednak do lepszych sytuacji dochodzili kochłowiczanie. W 58 minucie pięknym strzałem z dystansu przelobował bramkarza Grzesik, dając tym samym swojej drużynie prowadzenie. W 80 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Miszka. Bramkarz Kolejarza musiał uznać jego wyższość i po raz trzeci w tym spotkaniu wyciągnąć piłkę z własnej siatki. Wynikiem 3:1 zakończyło się to spotkanie.

Urania Ruda Śląska – Kolejarz Katowice 3:1 (1:1)