Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Lekkoatletyczne igrzyska

05-10-2018, 10:13 Agnieszka Lewko

Kilkuset uczniów rudzkich szkół podstawowych wzięło udział w Igrzyskach Lekkoatletycznych dzieci. W środę (4.10) i czwartek (5.10) na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej młodzi rudzianie mogli sprawdzić swoje siły w siedmiu konkurencjach.

- To są zawody przygotowane specjalnie z myślą o uczniach szkół podstawowych. To liga szkolna.  Dzieci startują w siedmiu konkurencjach lekkoatletycznych. Zaczęliśmy od biegu na 60 metrów, potem na 300 metrów i 600 metrów. Mieliśmy też skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palntową, pchnięcie kulą - wymieniała Katarzyna Czyż, organizatorka zawodów i nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 w Orzegowie.

W sportowych zmaganiach na stadionie lekkoatletycznym rywalizowało kilkanaście szkół. W każdej konkurencji mogły  wystartować trzy osoby z danej szkoły, czyli w sumie maksymalnie 42 osoby z każdej szkoły.

- Frekwencja była bardzo duża, mimo że było zimno. Myślę, że świadczy to o tym, że dzieci lubią taki zawody i chcą brać w nich udział. Uczniowie rywalizowali o jak najlepsze wyniki i miejsca, a te które znalazły się w pierwszej trójce danej szkoły, dostały pamiątkowe dyplomy. Podczas zawodów zostały wyłonione także najlepsze szkoły - dodała Katarzyna Czyż.

Zawody zorganizowane zostały dla szkół podstawowych do 12 lat i młodszych.


Komentarze