Łatwe zwycięstwo Uranii

04-05-2013, 15:38 Sandra Hajduk

Urania Ruda Śląska bez większych problemów pokonała w sobotę na własnej murawie znajdujący się w strefie spadkowej ŁKS Łagiewniki. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Od początku spotkania kochłowiczanie szukali szansy na to, by umieścić piłkę w siatce rywali. W 18 minucie meczu najpierw z prawej strony boiska strzelał Kamieński, ale piłka została wybita przez obrońców gości i trafiła pod nogi Mikusza. Ten uderzył z dystansu, ale futbolówka przeleciała nad bramką. Cztery minuty później po dośrodkowaniu Damiana Barona bliski zdobycia bramki głową był Oczko, ale minął się z piłką dosłownie o milimetry. W 31 minucie Oczko zdołał w końcu pokonać golkipera gości i było 1:0. Urania mogła podwyższyć swoje prowadzenie dosłownie minutę później – po wrzutce Kornasa bliski trafienia był Musiał, ale piłka odbiła się od nogi bramkarz przyjezdnych. Goście do najlepszej i w zasadzie jedynej okazji doszli w 37 minucie – jednak po ładnym strzale z dystansu zawodnika z Łagiewnik, Pardela wyciągnął się i zdołał wybić piłkę. Chwilę później znów bliska zdobycia gola była Urania. Strzał z woleja Damiana Barona okazał się być jednak minimalnie niecelny. Mimo wielu okazji gospodarze schodzili na przerwę tylko z jednobramkową zaliczką.

Odrobinę lepiej weszli w drugą połowę spotkania goście. W 51 minucie jeden z zawodników ŁKS-u wychodził na pozycję sam na sam, jednak dobrze interweniował Pardela. Sześć minut po tej sytuacji Urania podwyższyła swoje prowadzenie – kochłowiczanie przelobowali obronę gości po czym piłkę w siatce umieścił wbiegający zza pleców obrony Oczko. W 82 minucie po główce Damiana Barona piłka po raz trzeci znalazła się w siatce gości. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i kochłowiczanie wygrali 3:0.

Urania Ruda Śląska – ŁKS Łagiewniki 3:0 (1:0)

Urania Ruda Śląska: Pardela, Baron M., Baron D. (85’ Zalewski), Gabryś, Grzesik, Jańczak, Kamieński, Kornas, Mikusz, Musiał (90’ Wypiór), Oczko

Trener: Stanisław Mikusz