Łatwe zwycięstwo

06-01-2013, 14:28 Sandra Hajduk

Bez większych problemów siatkarki KPKS-u Halemba pokonały swoje sąsiadki z Zabrza. Pomimo problemów kadrowych do zwycięstwa potrzebowały one trzech setów.

Pierwszy punkt zdobyły rudzianki i to one przez cały pierwszy set budowały swoją przewagę, by ostatecznie wygrać go 25:17.

W drugim secie, chociaż pierwszy punkt zdobyły przyjezdne, to z każdą zagrywką rosła przewaga rudzianek. Zabrzanki miały duże problemy z obroną silnych ataków Agnieszki Goniwiechy. Asami serwisowymi zaskoczyły je Martyna Adamska, Joanna Komorek i Anna Popow. Ten set zakończył się rezultatem 25:10.

Trzeci set zaczął się od małej przewagi przyjezdnych. Szybko jednak siatkarki KPKS-u wyrównały, a chwilę później wyszły na prowadzenie. W tym secie rudzianki miały drobne problemy z przyjęciem. Mimo tych trudności wygrały one trzeci set 25:19 odnosząc tym samym zwycięstwo w całym spotkaniu 3:0.

W bloku dobrze pracowały Anna Popow i Daria Włoka, ta druga w drugim secie dała dobrą serię zagrywek. Dobrze spisały się również najmłodsze zawodniczki, które zaprezentowały się w tym spotkaniu.

- Dzisiejszy występ, pomimo tak długiej przerwy świątecznej, możemy zaliczyć do udanych. W składzie zabrakło prawoskrzydłowej, która jest najlepszą zawodniczką w drużynie. Natomiast młode zawodniczki, które dostały szanse na zaprezentowanie się i zastąpiły osoby z podstawowej szóstki bardzo dobrze dały sobie radę. To spotkanie można jak najbardziej ocenić pozytywnie – mówiła po meczu Agnieszka Goniwiecha, kapitan drużyny.

KPKS Halemba – UKS Spartakus Zabrze 3:0 (25:17, 25:10, 25:19)

KPKS Halemba: Anna Popow, Agnieszka Goniwiecha, Joanna Furczyk, Joanna Komorek, Daria Włoka, Martyna Dragan, Martyna Adamska, Marzena Patryarcha, Anna Popow, Agata Mańka

Libero: Patrycja Bożko

Trener: Marzena Patryarcha