Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Kurs samoobrony dla pań

28-02-2024, 14:57 JO

11 marca ruszy kolejna edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet! Podstawowych technik samoobrony rudzianki będą mogły nauczyć się podczas sześciu spotkań, które nie tylko pomogą wzmocnić pewność siebie, ale także pokażą, jak można poradzić sobie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Zapisy na szkolenie ruszą w piątek (1.03) o godz. 8:00. Liczba miejsc ograniczona!

- Kurs samoobrony od samego początku cieszy się wielkim zainteresowaniem rudzianek. Świadczy o tym fakt, że często już pierwszego dnia lista uczestniczek zapełnia się całkowicie. Dlatego zachęcam do szybkiego podjęcia decyzji i zapisania się na to bezpłatne szkolenie – podkreśla Roman Dymek, jeden z instruktorów.

Na pierwszych zajęciach uczestniczki dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek (11 marca) w godz. od 16:30 do 18:00. Natomiast pozostałe pięć spotkań zaplanowanych zostało na 13, 15, 18, 20 i 22 marca, w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

- Początkowo jednodniowe zajęcia z samoobrony były prezentem dla rudzianek z okazji Dnia Kobiet. Okazało się jednak, że uczestniczki są chętne do nauki i bardzo chciały, żeby takich spotkań było więcej. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować kursy, składające się z kilku intensywnych treningów. Zależy nam, żeby panie nauczyły się konkretnych technik samoobrony, wzmocniły pewność siebie i potrafiły skutecznie obronić przed atakiem napastnika – mówi Marek Partuś, jeden z instruktorów.

Zajęcia będą odbywały się w sali treningowej w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, który znajduje się przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom. Uczestniczki muszą być pełnoletnie i każda zapisuje się osobiście. Do ćwiczeń potrzebny jest wygodny strój oraz skarpetki (na sali nie ma możliwości ćwiczenia w obuwiu).

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 1 marca 2024 r. od godz. 8:00 (zgłoszenia przed tą godziną nie będą brane pod uwagę!) do 14.00.W kolejne dni w godzinach pracy urzędu. Zapisać się można wysyłając maila na adres: media@ruda-sl.pl oraz dzwoniąc pod numer telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Liczy się kolejność zapisów, a limit to 40 uczestniczek.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze