Krok od baraży

26-06-2013, 23:04 Sandra Hajduk

Z dużymi nadziejami przystępowali do ostatniego w tym sezonie spotkania piłkarze Grunwaldu Ruda Śląska. Przed nimi w dalszym ciągu istniała możliwość zajęcia drugiego miejsca w tabeli, pozwalającego na grę w barażach. I chociaż zieloni wygrali z Pilicą Koniecpol 2:0, to o awans do III ligi rozgrywek nie będzie im dane walczyć. W związku z tym, że Slavia Ruda Śląska przegrała z Górnikiem Piaski różnicą jednej bramki, marzenia o barażach szybko się skończyły.

Do pierwszej stuprocentowej sytuacji doszli goście. Zawodnik Pilicy znalazł się w sytuacji sam na sam z Lamlihem, ale po jego strzale piłka przeleciała nad poprzeczką. Minutę później po uderzeniu Brzozowskiego futbolówka przeleciała tuż obok bramki. Następnie golkipera gości próbowali jeszcze zaskoczyć strzałami Brzozowski i Kot, ale ten dobrze spisywał się między słupkami.

Na prowadzenie zieloni wyszli w 52 minucie. Po rzucie rożnym dla Grunwaldu futbolówka przeleciała przez pole karne, ale zdołał do niej podbiec Dreszer, który wrzucił przed bramkę, a tam szczupakiem piłkę do siatki wpakował Kot. Podwyższyć prowadzenie udało się zielonym 30 minut później. Po kontrze Grunwaldu Brzozowski wypuścił Maciongowskiego, a ten minął bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki, ustalając wynik na 2:0. W obliczu porażki Slavii zwycięstwo nic Grunwaldowi nie dało i musi się on zadowolić trzecim miejscem.

Grunwald Ruda Śląska – Pilica Koniecpol 2:0 (0:0)

Grunwald Ruda Śląska: Lamlih - Łęcki, Szczygieł, Szpoton (kpt), Szczypior, Maciongowski, Ciołek, Kucharz, Dreszer, M. Brzozowski, Kot
Rezerwa: Bolik - J. Brzozowski, Simon, Poprawa, Gruchalski, Lein, Stawowy
Trener: Teodor Wawoczny