Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Krav Maga dla wszystkich

12-11-2017, 19:47 Agnieszka Lewko

„Bezpieczna rodzina” to hasło akcji zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 14 w minioną   niedzielę (12.10). Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych technik samoobrony (Krav Maga) oraz podstawowych zachowań w sytuacjach zagrażających życiu.

- Akcja skierowana była do wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic niezależnie od płci i wieku. Postanowiliśmy ją zorganizować, ponieważ w życiu codziennym występuje wiele zagrożeń wobec dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych - zaznacza Jarosław Szlachta, organizator wydarzenia. - Dzieci każdego dnia padają ofiarami przemocy w szkole i w domu, zarówno ze strony rówieśników, jak i członków rodziny, dlatego uczymy je, jak skutecznie się bronić. Poza tym uczymy też rodziców, jak chronić siebie oraz swoich bliskich w najbardziej ekstremalnych sytuacjach - dodaje.

Uczestnicy akcji nauczyli się m.in. jak zachować się podczas próby staranowania przez samochód, ataku nożownika, obecności aktywnego strzelca, porwań i napadów. Mimo poważnej tematyki całe szkolenie miało charakter sportowy. Nie zabrakło też wielu ćwiczeń ogólnorozwojowych, zabaw i śmiesznych sytuacji dla najmłodszych.


Komentarze


13-11-2017, 11:58
Jarosław Szlachta napisał(a):

Bardzo dziękujemy za waszą obecność. Wszystkich zainteresowanych treningami zapraszamy na zajęcia w Rudzie Śląskiej i na terenie całego Śląska! Posiadamy 5 kategorii wiekowych! :) www.namaxa.org poczta@namaxa.org 796100132