Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

KPKS kończy fazę play-off na 3. miejscu

25-03-2022, 08:19 Dawid Kosmalski

Siatkarki KPKS ,,Halemba” przegrały z COPCO Imielin 0:3 (14:25, 25:27, 15:25) w półfinale fazy play-off I ligi śląskiej kobiet. Nasze zawodniczki musiały w związku z tym rozegrać mecz o 3. miejsce, aby zachować szansę na awans do kolejnej fazy eliminacji do II ligi kobiet. 

W sobotę (19.03) halembianki miały okazję do rewanżu za ostatnią porażkę w Imielinie. Rywalizacja z COPCO zapowiadała się bardzo interesująco, gdyż na wyjeździe KPKS zdołał ,,urwać” przeciwnikowi seta i mocno zachwiać pewnością
siebie faworytek. Tym razem jednak siatkarki z Imielina nie dały większych szans KPKS-owi. Już  w pierwszym secie zaznaczyły swoją przewagę, wygrywając do 14. Nie oznaczało to jednak, że nasze zawodniczki były całkowicie bez możliwości odegrania się. Szczególnie mogły żałować drugiego seta, który był najbardziej wyrównany. Niestety, KPKS-owi nie udało się wykorzystać szansy na wygranie seta przy stanie 25:24, z czego skorzystały rywalki i dzięki dwóm
asom serwisowym zwyciężyły 27:25. W trzecim secie mecz szybko ustawiły pod1 siebie zawodniczki z Imielina i pewnie wygrały do 15, a całą rywalizację 2:0.

W środę natomiast (23.03) KPKS zmierzył się w meczu o 3. miejsce z MKS-em Dwójką Zawiercie. Spotkanie rozegrano w Zawierciu, gdzie po bardzo emocjonującej końcówce nasze siatkarki wygrały 3:2 (25:23, 17:25, 22:25, 27:25, 15:8). Szczególnie trudny dla halembianek był set czwarty, w którym gospodynie miały piłkę meczową. Naszym zawodniczkom udało się jednak ją obronić i pokonać rywalki w tie-breaku. 


Komentarze