KPKS Halemba z awansem do fazy play-off

10-03-2022, 08:50 Dawid Kosmalski

Siatkarki KPKS-u Halemba zajęły 4. miejsce w rundzie zasadniczej 1 ligi śląskiej kobiet i zachowały szansę na awans na szczebel centralny.

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu rozgrywek nie obyło się bez emocji. Szczególnie ważny w tym kontekście był środowy (2.03) mecz z UKS-em Jedynką Rybnik, który został rozegrany w hali w Wirku. Nasze siatkarki, aby marzyć o 4. lokacie, musiały ten mecz wygrać, gdyż to rybniczanki zajmowały wówczas ostatnie miejsce premiowane awansem. Po dwóch setach, które KPKS wygrał dość gładko (25:11, 25:20), będące pod ścianą gościnie odmieniły losy meczu i w trzecim secie wygrały go do 16. Pod ogromnym wrażeniem ich determinacji był trener halembianek, Adam Michna. – Zaczęły w końcu grać i sprawiły nam tym niemało kłopotów – mówił po meczu.

Czwarty set zapowiadał się więc bardzo interesująco. Początkowo to UKS wyszedł na czteropunktowe prowadzenie, ale następnie je stracił i zaczął gonić wynik. Przewaga przechodziła z rąk do rąk aż do emocjonującej końcówki. Rybniczanki prowadziły już 22:20 i 23:22, ale trzy punkty z rzędu zdobyte przez KPKS przypieczętowały niezwykle ważne zwycięstwo 3:1. W drodze po fazę play-off nie wszystko jednak zależało od naszej drużyny. Zwycięstwo w sobotę (5.03) nad ostatnimi w tabeli siatkarkami SMS Jastrzębie na wyjeździe to była formalność 0:3 (14:25, 16:25, 16:25), ale do pełni szczęścia korzystnie musiało ułożyć się spotkanie COPCO Imielin z UKS-em Krzanowice. COPCO dominuje w tym sezonie 1 ligi śląskiej kobiet. To zespół, który nie tylko nie przegrał ani jednego spotkania, ale również stracił zaledwie trzy sety w 21 spotkaniach. W 22 meczu nie było inaczej – Imielin zwyciężył Krzanowice 3:0 (25:15, 25:8, 25:18), co sprawiło, że KPKS utrzymał się na 4. miejscu w tabeli.

W fazie play-off halembianki zmierzą się właśnie z COPCO w Imielinie 12 marca o godz. 19. W fazie zasadniczej KPKS przegrał z COPCO 0:3 u siebie i 1:3 na wyjeździe.