Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Komplet punktów

12-11-2013, 13:57 Sandra Hajduk

Cenne trzy punkty wywiózł zespół Uranii Ruda Śląska z Tychów. Dzięki dwóm trafieniom Kolasy gospodarze musieli uznać wyższość kochłowiczan, przegrywając 1:2.


Kochłowiczanie od pierwszych minut zaatakowali, jednak ich próby umieszczenia futbolówki w siatce rywali nie przynosiły początkowo efektów. Najpierw Kolasa dobrze poszedł z piłką, jednak zamiast strzelać zdecydował się podać i akcja spełzła na niczym. Po chwili ponownie ten sam zawodnik dograł do Zawiszy, ale bramkarz gospodarzy zdołał odbić futbolówkę. Do piłki dobiegł jeszcze Żak, jednak jego uderzenie było niecelnie. Bramce gospodarzy próbował jeszcze zagrozić Zawisza, ale po jego strzale futbolówka także minęła słupek bramki rywali. Mimo kilku okazji na przerwę kochłowiczanie schodzili bezbramkowo remisując z tyszanami.


W drugiej połowie meczu podopieczni Stanisława Mikusza zdecydowanie odważniej zaatakowali. Przyniosło to efekty w 65 minucie, gdy akcję Uranii wykończył uderzeniem w długi róg Kolasa. Jednobramkowa przewaga sprawiła, że kochłowiczanie się rozluźnili i o mały włos a gospodarze doprowadziliby do remisu. Na wysokości zadania stanął jednak Pardela, który podbił piłkę ręką, dzięki czemu ta odbiła się od słupka. Ta sytuacja zadziałała na zawodników Uranii niczym kubeł zimnej wody i w 80 minucie kochłowiczanie podwyższyli swoje prowadzenie – wystawienie piłki przez Zawiszę wykorzystał Kolasa, który strzałem z woleja umieścił futbolówkę w siatce. Wynik spotkania został ustalony w doliczonym czasie gry. Wtedy to przyspała obrona Uranii, a wobec trzeciej próby dobitki Pardela był już bezradny i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:2 dla Uranii.


GKS II Tychy – Urania Ruda Śląska 1:2
Urania Ruda Śląska: Pardela, Baran, P. Grzesik, R. Grzesik (Łukaszewski), Hejdysz, Mikusz, Kolasa, Oczko, Zawisza, Żak (‘90 Michalski), Miszka
Trener: Stanisław Mikusz


Komentarze