Komendant wicemistrzem Polski

22-10-2021, 13:30 Agnieszka Lewko

Rudzcy karatecy pokazali, na co ich stać. W sobotę (16.10) na Mistrzostwach Polski Open Seniorów i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Zamościu nasi zawodnicy wywalczyli dwa medale. Marek Partuś zajął 2. miejsce w kategorii masters + 85 kg, z kolei Igor Jarosz wywalczył 3. miejsce w kategorii + 65 kg juniorów młodszych (14-15 lat).

Warto dodać, że Marek Partuś jest komendantem rudzkiej Straży Miejskiej. Zawody były jedną z najważniejszych imprez karate w tym roku. Wzięło w nich udział ponad 500 zawodników w różnych kategoriach.

Warto wspomnieć, że pojedynek finałowy, który stoczył Marek Partuś, był wyrównany. Partuś dwa razy trafił nogą w głowę przeciwnika, ale były to trafienia niepunktowane, bo przeciwnik nie padł na matę. Ostatecznie rudzianin przegrał z Arkadiuszem Szirem (aktualnym mistrzem Europy) z wrocławskiego klubu Mae Keage Kyokushin przez wskazanie sędziów.