Kolejny wicelider uległ

09-03-2013, 23:31 Sandra Hajduk

Kolejny wicelider pożegnał się z punktami w Rudzie Śląskiej. W sobotę przed własną publicznością Gwiazda Ruda Śląska pokonała w derbowym pojedynku Clearex Chorzów 7:2. Bohaterem spotkania stał się niewątpliwie Bartosz Siadul, który na listę strzelców wpisał się pięciokrotnie.

Początek spotkania należał do przyjezdnych – to oni stwarzali zagrożenie pod bramką rudzian. Jednak strzały przez nich oddawane były niecelne bądź dobrze interweniował Rafał Krzyśka. W czwartej minucie spotkania rudzianie przeprowadzili pierwszą składną akcję i zakończyła się ona pełnym sukcesem – z podania Adama Jonczyka skorzystał Bartosz Siadul i dał prowadzenie Gwieździe. Taki stan rzeczy trwał dwie minuty. Po wykonaniu rzutu rożnego piłka przeleciała między nogami Piaseckiego i wpadła do bramki Gwiazdy. Rudzianie ponownie wyszli na prowadzenie w dziewiątej minucie spotkania, kiedy to po raz kolejny do bramki rywali trafił Bartosz Siadul. Przed przerwą Gwiazda zdołała zwiększyć przewagę – najpierw w 19 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Clearexu znalazł się Adam Jonczyk i wykorzystał swoją szansę, następnie w 20 minucie po raz trzeci do bramki chorzowian trafił Bartosz Siadul, który wykorzystał podanie od znajdującego się z lewej strony boiska Adama Jonczyka. Na przerwę Gwiazda schodziła prowadząc 4:1.

Po przerwie dużo było gry z kontry jednak przez dłuższy czas żadnej z akcji nie udawało się wykończyć bramką. W końcu chorzowianie zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem. Wykorzystali to rudzianie – w 32 minucie z własnej połowy do pustej bramki przyjezdnych trafił Adam Jonczyk. W 37 minucie goście zdołali strzelić drugą w tym spotkaniu bramkę – po pierwszym uderzeniu piłka odbiła się od słupka, jednak wobec dobitki Mariusza Segeta Rafał Krzyśka był bezradny. Odpowiedź Gwiazdy była ekspresowa. Bowiem 15 sekund później Bartosz Siadul odebrał piłkę jednemu z chorzowian i bez problemu pokonał ich golkipera. Zaś niecałe 30 sekund później strzałem na dłuższy słupek umieścił piłkę w siatce Bartosz Siadul ustalając tym samym wynik meczu na 7:2.

Gwiazda Ruda Śląska - Clearex Chorzów 7:2 (4:1)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka, Daniel Mężyk - Marek Bugański, Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak, Mateusz Krzymiński, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul, Krzysztof Piskorz.

Trener: Rafał Krzyśka