Kolejny remis Wawelu

05-05-2013, 20:37 Sandra Hajduk

Wawel Wirek zmierzył się w niedzielę przed własną publicznością ze znajdującą się w czubie tabeli Przemszą Siewierz. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Bramka dla gospodarzy padła już w czwartej minucie spotkania. Po wrzutce Lokaja najpierw uderzał Majnusz, a później piłkę do siatki skierował Grzegorz Kałużny. Cztery minuty później bardzo dobrą okazję miał Dawid Majnusz, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Jego strzał był jednak lekki i nie sprawił najmniejszego problemu golkiperowi. W 17 minucie meczu jeden z zawodników gości minął kilku obrońców, w końcu piłkę spod nóg wybił mu Gawlik. Dziewięć minut później po dwójkowej akcji goście doprowadzili do remisu. Następnie gra toczyła się głównie w środku boiska, a tempo meczu spadło. Emocjonująco zrobiło się dopiero w końcówce. W 77 minucie napastnik gości wyszedł zza placów rudzkiej obrony i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wawelu, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Gawlik. W 87 minucie z ostrego kąta strzelał Lokaj, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Minutę później ten sam zawodnik uderzył z wolnego, ale golkiper gości zdołał na raty złapać futbolówkę. W 89 minucie z linii pola karnego uderzał zawodnik Przemszy – piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Lokaj, ale futbolówkę zdołał wybić odważnie interweniujący golkiper siewierzan. W 92 minucie zawodnik gości próbował przelobować Gawlika, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne i mecz zakończył się remisem 1:1.

W środę natomiast Wawel zmierzył się z ŁKS-em Łagiewniki, z którym także zremisował, z tym że 2:2.

Wawel Wirek - Przemsza Siewierz 1:1 (1:1)

Wawel Wirek: Gawlik, Kożdoń, Piętoń, Kałużny K., Grzywa, Lokaj, Majnusz P., Kałużny G., Majnusz D., Jaronim, Pyc

Trener: Jarosław Zajdel