Kolejne zwycięstwo SPR-u

28-02-2023, 14:01 Dawid Kosmalski

Grunwald Ruda Śląska pokonał w sobotę (25.02) SPR Stal Mielec 29:20 (14:11) w 18. kolejce IV grupy II ligi mężczyzn. Dzięki zwycięstwu drużyna Adreia Hapala umocniła się na 3. miejscu w tabeli.

Spotkanie miało jednak niecodzienny przebieg. Goście z Mielca przyjechali do Rudy Śląskiej w okrojonym składzie i na parkiecie przez cały mecz przebywała ta sama szóstka szczypiornistów. W składzie Grunwaldu nie wybiegli natomiast na parkiet najlepsi strzelcy drużyny - Kurełek, Kurzawa oraz Skutela. Wydawałoby się, że przewaga jednego zawodnika będzie oznaczała pewne zwycięstwo gospodarzy. Jednak przez pierwsze kilkanaście minut goście nie tylko dotrzymywali kroku SPR-owi, ale i jako pierwsi zdobyli bramkę, po czym kilkukrotnie doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie przewaga liczebna gospodarzy wzięła górę i w pierwszej połowie rudzianie wypracowali sobie trzybramkową przewagę.

W drugich 30 minutach SPR kontrolował już przebieg spotkania. Nie bez znaczenia pozostał fakt, iż goście musieli odczuwać trudy gry bez możliwości dokonania jakichkolwiek zmian. Ostatecznie po bramkach w ostatnich 15 minutach m.in. Artura Kwolka i Piotra Misiaka SPR wygrał dziewięciobramkową przewagą.

SPR Grunwald Ruda Śląska - SPR Stal Mielec 29:20 (14:11)

SPR: Szczelaszczyk. Sekuła - Kwolek (4 bramki), Hadam (4), Misiak (6), Wolnic (6), Mauer (1), Podolski (2), Talaga (2), Ząbczyński (3), Matuszewski (1). Trener: Andrei Hapal.

Stal: Tara - Dzierga (8), Król (4), Polechoński, Rybicki, Draguła (8). Trener: Tomasz Sondej.