Kolejne zwycięstwo

05-10-2013, 23:13 Sandra Hajduk

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w sobotę futsaliści Gwiazdy. Rudzianie zmierzyli się przed własną publicznością z UKS-em Jedynką Niemodlin i wygrali 8:3.

Rudzianie, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, od początku wzięli się do ataków i to oni otworzyli wynik meczu. Po czterech minutach od gwizdka rozpoczynającego spotkanie piłkę w bramce przeciwników umieścił Piasecki. Pięć minut później podwyższył Grudzień. Z czasem goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową, na co rudzianie odpowiedzieli w 17 minucie bramką Działacha.

Po przerwie rudzianie wyszli na parkiet jeszcze bardziej zmotywowani. W ciągu czterech minut zdobyli oni cztery bramki, a na listę strzelców wpisywali się kolejno: Wawrzyczek, Łuszczek, Siadul i Krzymiński. W 32 minucie druga bramkę strzelili przyjezdni. 13 sekund później prowadzenie Gwiazdy na 8:2 podwyższył Białek. W końcówce przyjezdni wykorzystali przedłużony rzut karny i ustalili wynik spotkania na 8:3.

– Zwycięstwo co prawda było łatwe, ale przy takiej klasie rywala nie możemy sobie w przyszłości pozwolić na stratę trzech bramek i taką liczbę fauli. Zwycięstwo oczywiście nas cieszy, ale jego rozmiary mogły być znacznie większe i mogło to wyglądać lepiej – mówił po spotkaniu Tomasz Klimas, trener rudzian.

SRS Gwiazda Ruda Śląska – UKS Jedynka Niemodlin 8:3 (3:1)
Gwiazda Ruda Śląska: Lasik, Mężyk – Łuszczek, Grudzień, Działach, Siadul, Cierpioł, Białek, Wawrzyczek, Piasecki, Zabłocki, Szol, Hiszpański, Krzymiński
Trener: Tomasz Klimas