Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejne punkty Gwiazdy

01-10-2012, 20:58 Sandra Hajduk

Ciężki tydzień mają za sobą zawodniczki Gwiazdy. W czwartek dziewczyny zagrały zaległe spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała. Mecz zakończył się remisem 3:3. Dziewczyny pokazały na boisku duże zaangażowanie. Chociaż to zespół z Rudy Śląskiej strzelił pierwszą bramką to nie mógł się on długo cieszyć się z prowadzenia. Gospodynie strzeliły wyrównującą bramkę na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się niefortunnie dla Gwiazdy – drużyna Rekordu wyszła na prowadzenie. Zawodniczki Gwiazdy nie poddały się jednak i po strzale Radziejowskiej wyrównały wynik spotkania. Nieporozumienie między bramkarką a obroną doprowadziło do utraty trzeciej bramki. Jednak rudzianki zagrały do końca i po dośrodkowaniu Lidii Florian strzałem głową bramkarkę gospodyń pokonała Anna Knapik. Nastąpił zatem podział punktów.

W niedzielę natomiast Gwiazda zmierzyła się z LKS Rolnik II Biedrzychowice. Początek tego spotkania był dramatyczny. Nieporozumienie w szeregach defensywy spowodowało, że w ciągu pierwszych dziesięciu minut meczu rudzianki straciły dwie bramki. Na szczęście dziewczyny szybko się otrząsnęły i to one po chwili były stroną zdecydowanie dominującą. Tę przewagę dwukrotnie wykorzystała Iza Łaszczuk, która najpierw przelobowała bramkarkę a następnie pokonała ją uderzeniem głową. W końcówce pierwszej połowy na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Anna Knapik i zawodniczki Gwiazdy schodziły na przerwę wygrywając 3:2.

Po przerwie rudzianki zwiększyły swoje prowadzenie. Czwartą bramkę dla Gwiazdy strzeliła Anna Lesik. Później po idealnym dośrodkowaniu z rożnego ładnym uderzeniem głową popisała się asystująca przy poprzedniej bramce Daria Latka. W ostatnich minutach gry piękny strzał z dystansu oddała jedna z zawodniczek Gwiazdy - wydawało się, że piłka wpadnie w samo okienko bramki gości, ale odbiła się ona od słupka. Gwiazda odniosła w tym spotkaniu w pełni zasłużone zwycięstwo.

 

 

Foto: Mieczysław Dziedziejko


Komentarze