Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejna wygrana

24-09-2012, 20:28 Sandra Hajduk

Gwiazda Ruda Śląska – Mitech II Żywiec 2:1 (1:1)

 

Gwiazda: Jeske – Baran, Chmiel, Florian, Grochowska, Kęsoń, Knapik (90’Gawron), Łaszczuk I., Latka, Wesołowska, Łaszczuk K.

Trener: Damian Szol

 

Już w pierwszej połowie zawodniczki rudzkiej Gwiazdy mogły strzelić co najmniej trzy bramki. W 20 minucie bardzo dobrze zachowała się Katarzyna Łaszczuk, która nie dość, że wywalczyła sobie piłkę i pociągnęła akcję przez pół boiska to jeszcze oddała ładny strzał, ale futbolówkę pewnie złapała bramkarka z Żywca. Kilka minut później sytuacji sam na sam z bramkarką nie wykorzystała Marta Chmiel, która strzeliła prosto w golkiperkę gości. Po chwili doszło do podobnej sytuacji z tą samą zawodniczką w roli głównej, jednak tym razem dobrą interwencją popisała się bramkarka Mitechu. W 40 minucie w końcu rudziankom udało się zdobyć się bramkę. Piłkę przejęła Iza Łaszczuk okiwała bramkarkę i pewnie umieściła futbolówkę w bramce. Pod koniec pierwszej połowy zawodniczki gości doprowadziły jednak do wyrównania.

W drugiej połowie w grę rudzianek wdał się chaos i chociaż to pod ich bramką było chwilami gorąco to one w 75 minucie spotkania objęły prowadzenie. Po rzucicie rożnym piłkę w siatce głową umieściła Daria Latka. Bliska zdobycia bramki była Iza Łaszczuk, ale jej strzał został wybroniony. W końcówce boisko opuściła Marta Chmiel, co było efektem otrzymania dwóch żółtych kartek, jednak nie wpłynęło to na wynik spotkania i rudzianki mogły się cieszyć ze zwycięstwa.


Komentarze