24-09-2012, 20:15 Sandra Hajduk

Pogoń 04’ Szczecin – Gwiazda Ruda Śląska 5:1 (0:0)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka, Michał Widuch - Marek Bugański, Wojciech Działach, Adam Jonczyk, Jacek Hewlik, Bartłomiej Noga, Mateusz Omylak, Ariel Piasecki, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul, Michał Słonina.

Trener: Rafał Krzyśka

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny, które odniosły porażkę w swoich pierwszych meczach, grały defensywnie. Bliżej zdobycia bramki byli gospodarze, ale uniemożliwił im to dobrze spisujący się w bramce Rafał Krzyśka. Rudzianie atakowali rzadko i w zasadzie tylko raz przed przerwą zagrozili bramce gospodarzy.

Po zmianie stron w dalszym ciągu stroną dominującą byli szczecinianie. W końcu udało im się przełamać linię defensywną rudzian i w ciągu czterech minut strzelili oni aż 4 bramki. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Douglas, a drugą asystujący przy pierwszym golu Mikołajewicz. Po stracie drugiego gola Gwiazda zdecydowała się na grę z lotnym bramkarzem, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. 6 minut przed końcem meczu Douglas odzyskał piłkę i podał ją do Mikołajewicza, który ponownie wpisał się na listę strzelców. W 35 minucie spotkania po stracie piłki przez rudzian wynik na 4:0 podwyższył Ricardo. W 39 minucie honorowego gola dla Gwiazdy zdobył Hewlik. W samej końcówce wynik dla gospodarzy podwyższył na 5:1 Przygórzewski.