Kolejna porażka

03-11-2013, 18:38 Robert Połzoń

W sobotę drużyna Jastrzębia Bielszowice podejmowała na swoim boisku ósmą w tabeli Niwkę Sosnowiec. Mimo ostrej walki rudzianie nie zdołali skutecznie przeciwstawić się dobrze dysponowanemu rywalowi i ponieśli porażkę, przegrywając 1:5.

Początek pierwszej połowy nie wskazywał na to, że ostatecznie spotkanie zakończy się różnicą czterech bramek. Piłkarze Jastrzębia stawiali opór atakom sosnowiczan aż do 17 minuty, wtedy to po zamieszaniu w polu karnym stracili pierwszą bramkę. Zawodnicy Jastrzębia próbowali szybko odpowiedzieć na tę stratę. W 24 minucie Kowalski doskonale znalazł się w polu karnym, jednak posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Pięć minut później gospodarze mieli kolejną sytuację, Wiertelorz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak popisał się niecelnym uderzeniem w lewą siatkę bramki. W 35 minucie składną akcje przeprowadzili goście, na szczęście dla rudzian Zudin strzelił koło bramki. Cztery minuty później ten sam zawodnik miał okazję do rehabilitacji i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem zdobył druga bramkę dla Niwki. Jastrząb Bielszowice schodził na przerwę przegrywając 0:2.

Początek drugiej odsłony spotkania zdominowany był przez drużynę Niwki Sosnowiec. To właśnie goście strzelili dwa gole doprowadzając do stanu 0:4. Po przyjęciu kolejnych dwóch ciosów, swoje akcje zaczęli stwarzać gospodarze. Dobrym uderzeniem popisał się Henisz, jednak piłka przeleciała minimalnie nad bramką. Dogodnych sytuacji nie udało się wykorzystać też Skudlikowi. Nasilające się ataki przyniosły efekt dopiero w 70 minucie, gdy po pięknym strzale z 16 metrów honorową bramkę strzelił Łukasik. Gospodarze dalej napierali, jednak tak otwarta gra poskutkowała kolejnym skutecznym kontratakiem sosnowiczan, którzy wykorzystali okazję i ustalili wynik spotkania na 1:5.

Jastrząb Bielszowice 1:5 (0:2) Niwka Sosnowiec
Jastrząb Bielszowice: Bechata, Kaczmarek, Skudlik, Mikuła, Szymański, Sikora, Łukasik, Wiertelorz, Kubiak, Henisz, Kowalski

Trener: Damian Malujda