Kiepski początek

29-10-2013, 10:56 Sandra Hajduk

Grunwald Ruda Śląska zmierzył się w sobotę na wyjeździe ze znajdującym się w dole tabeli Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza. Można uznać, że zieloni odrobinę zlekceważyli rywala, który takie podejście wykorzystał i jako pierwszy zdobył bramkę. W końcu ekipa z Rudy Śląskiej wzięła się jednak w garść. Gospodarze musieli uznać jej wyższość, przegrywając 1:4.

Ambitnie zaczęli to spotkanie gospodarze. To oni wypracowywali sobie dobre sytuacje strzeleckie, ale przed utratą bramki uchronił zielonych dobrze spisujący się między słupkami Haas. Po kwadransie dobrą okazję wypracował sobie w końcu Grunwald – w sytuacji sam na sam z bramkarzem Załębiaka znalazł się Dreszer, ale obronną ręką wyszedł z tej sytuacji ten pierwszy. W 22 minucie Haas sfaulował w polu karnym zawodnika gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny. Zasłużone prowadzenie objęli dąbrowianie. Taki obrót sprawy zmobilizował do gry zielonych – siedem minut później bowiem wrzutkę Brzozowskiego wykorzystał Szpoton, który strzałem umieścił piłkę w siatce doprowadzając tym samym do remisu. Grunwald, jakby złapał wiatr w żagle i w dalszym ciągu szukał kolejnych okazji. Po uderzeniach Szczypiora i Kota piłka przeleciała obok bramki. W końcu w 40 minucie po strzale Brzozowskiego głową do pustej bramki dobił Jagodziński, dając tym samym zielonym prowadzenie. Ekipa z Rudy Śląskiej na tym nie poprzestała i jeszcze na dwie minuty przed przerwą zwiększyła swoje prowadzenie – Szczypior wszedł w pola karne i wycofał do wbiegającego Kota, a ten pokonał golkipera gospodarzy i do przerwy było 1:3 na korzyść Grunwaldu.

Początek drugiej połowy to nadal dobra gra halembian. Po kilku akcjach w 56 minucie Maciongowski wrzucił z wolnego, piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy, zdołał jednak dobiec do niej Brzozowski i strzałem umieścił ją w siatce. Trzy minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się jeszcze Kot, ale uderzył on prosto w golkipera dąbrowian. Wynik meczu do końca już się nie zmienił i trzy punkty pojechały do Rudy Śląskiej.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza – Grunwald Ruda Śląska 1:4
Grunwald Ruda Śląska: Haas - Oswald, Jarczyk, Łęcki - Szpoton (kpt) - Dreszer, Maciongowski. Jagodziński, Szczypior - Kot, Brzozowski
Rezerwa: Majchrzak - Nowicki, Kowalski, Lein, Simon, Wróblewski
Trener: Wawoczny