Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Karatecy walczyli na matach

28-05-2018, 18:11 Agnieszka Lewko

6 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych medali, a także pierwsze miejsce drużynowo zdobyli zawodnicy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate podczas IV Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin. W sobotę (25.05) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie odbyły się zawody, w których wystartowało ponad 400 zawodników z 31 śląskich klubów.

- Zawody były bardzo udane i pod względem sportowym i organizacyjnie też nam wszystko dobrze wyszło choć mieliśmy duże obawy, bo na turniej zgłosiło się aż 452 zawodników z 31 klubów. To znacznie więcej niż w ubiegłym roku. Jednocześnie było to ogromne wyzwanie organizacyjne, logistyczne i informatyczne - podkreślił Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. - Rywalizacja odbywała się na czterech matach w dwóch konkurencjach tzn. kata i kumite. Nasi zawodnicy nie zawiedli i w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy pierwsze miejsce. Za nami uplasowała się drużyna z Bielska-Białej i Siemianowice Śląskie. W sumie zdobyliśmy 6 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych medali - dodał Roman Dymek.

Puchar Śląska ma charakter otwarty. Oprócz drużyn ze Śląska w zawodach gościnnie wystąpiły też ekipy m.in. z Radomska, Dzierżoniowa, Krosna, czy Lądka Zdroju. Rudzki Klub Kyokushin Karate  reprezentowała drużyna składająca się z 79 zawodników. Zawody w Rudzie Śląskiej to  wydarzenie, w które angażują się nie tylko zawodnicy, ale także całe rodziny.  - Przez te wszystkie lata nabyliśmy doświadczenie i zyskaliśmy grono osób, które angażują się w organizację naszych imprez. Są to trenerzy, starsi zawodnicy, rodzice i sympatycy karate, których w naszym mieście nie brakuje – zaznaczył prezes klubu.


Komentarze