Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Karatecy na maty

24-05-2018, 22:11 UM Ruda Śląska

452 zawodników z 31 klubów weźmie udział w organizowanym w najbliższą sobotę /26.05/ w Rudzie Śląskiej IV Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin. Impreza odbędzie się w hali MOSiR przy ul. Kłodnickiej 85 w Halembie. Początek o godz. 10:00.

W ubiegłorocznym Pucharze Śląska udział wzięło około 370 zawodników. - Cieszy nas to, że z roku na rok w zawodach bierze udział coraz więcej zawodników. Jednocześnie to ogromne wyzwanie organizacyjne, logistyczne i informatyczne. Od ubiegłego piątku codziennie pracują dwie osoby tylko przy przyjmowaniu zgłoszeń, weryfikacji i kwalifikacji zawodników do odpowiednich kategorii. W dniu zawodów na hali będzie pracowało 30 wolontariuszy z naszego klubu – zaznacza Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate.

Puchar Śląska ma charakter otwarty. Gościnnie wystąpią też ekipy m.in. z Radomska, Dzierżoniowa, Krosna czy Lądka Zdroju. Rudzki Klub Kyokushin Karate będzie reprezentowała drużyna składająca się z 79 zawodników. - Jako organizator możemy sobie pozwolić na wystawienie maksymalnej liczby uczestników, nawet takich, którzy wystąpią po raz pierwszy w tak dużych zawodach – podkreśla Dymek. W ubiegłym roku rudzki klub zajął w klasyfikacji drużynowej 1. miejsce. - W tym roku będziemy bronić tej pozycji, choć mamy kilka bardzo silnych drużyn. Już po ilości zgłoszonych zawodników widzę, że Bielsko-Biała, Chrzanów czy drużyny z Katowic i Siemianowic Śląskich będą walczyły o pierwsze miejsce na podium – dodaje prezes.

Puchar Śląska w Rudzie Śląskiej organizowany od 4 lat, jednak historia organizacji zawodów przez rudzki klub jest dużo dłuższa. Pierwsze zawody pod nazwą Mistrzostwa Rudy Śląskiej odbyły się w 1993 roku, czyli 25 lat temu. - Przez te wszystkie lata nabyliśmy doświadczenie i zyskaliśmy grono osób, które angażują się w organizację naszych imprez. Są to trenerzy, starsi zawodnicy, rodzice i sympatycy karate, których w naszym mieście nie brakuje – zaznacza Roman Dymek.

Aktualnie w Rudzkim Klubie Kyokushin Karate trenuje ponad 150 osób w różnych grupach wiekowych i zaawansowania. Zajęcia prowadzi 7 trenerów. W ostatnim czasie rudzcy karatecy wywalczyli  pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Mistrzostw Makroregionu Śląskiego. Dobrze zaprezentowali się też w pierwszej połowie maja w Dukli. Przed nimi m.in. Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Puchar Polski w tych samych kategoriach wiekowych.

 


Komentarze