Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Karate zawładnęło Rudą Śląską

28-05-2017, 21:27 Agnieszka Lewko

Już po raz trzeci w Rudzie Śląskiej odbył się Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin, w których wzięło udział aż 360 zawodników z 25 klubów. Zawody, w których karatecy stoczyli kilkuminutowe walki oraz zaprezentowali różne techniki obrony i ataku przeciwnika, odbyły się w halembskiej hali MOSiR.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością, co nas niezmiernie cieszy. Musimy pamiętać, że celem karate jest przede wszystkim rozwój duchowy, dlatego podczas treningów kładziemy szczególną uwagę na wykształcenie u zawodników cierpliwości, przewidywania ruchów i reakcji przeciwnika, pełnego zaangażowania, a także pozytywnego podejścia do wyzwań. Karate zapewnia nam nie tylko doskonały rozwój fizyczny, ale także świetnie wpływa na rozwój osobowości i charakteru, szczególnie młodych ludzi - podkreślił Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate.

Zawodnicy rozpoczęli od konkurencji kata, czyli indywidualnej prezentacji przez zawodników form obrony i ataku. Do tury finałowej przeszło natomiast tylko 8 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Rywalizacja odbywała się na 3 matach jednocześnie.

Rudzki klub karate działa w obecnej formie organizacyjnej od 1992 roku, natomiast w klubie funkcjonuje 7 sekcji (dwie w Nowym Bytomiu i po jednej w Orzegowie, Wirku, Bykowinie, Halembie i Rudzie), w których ćwiczy ponad 150 osób. Zajęcia prowadzi sześciu instruktorów, którzy prowadzą zajęcia przy ulicy Ratowników 2 w Nowym Bytomiu od poniedziałku do piątku od godziny 18:00.


Komentarze