Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Juniorki Zgody grają dalej

01-02-2023, 10:05 Dawid Kosmalski

Mimo porażki w pierwszym meczu grupy F juniorki Zgody Ruda Śląska awansowały do 1/8 finału mistrzostw Polski. Turniej w ramach 1/16 bielszowiczanki rozegrały w dniach 26-28.01 w Olkuszu.

Juniorki z Bielszowic w pierwszym meczu fazy ogólnopolskiej zmierzyły się z gospodyniami turnieju, SPR-em Olkusz, które przegrały 23:31 (11:13). Większość tego spotkania była bardzo wyrównana. Jednak między 38. a 42. minutą, przy stanie 18:18, gospodynie zdobyły cztery bramki z rzędu i wypracowały sobie przewagę, której nie tylko nie oddały do końca spotkania, ale powiększyły do ośmiu bramek.

Dla rudzkich szczypiornistek oznaczało to, że muszą wygrać dwa kolejne spotkania, aby awansować do dalszych gier. W obu przypadkach Zgoda odniosła bardzo przekonujące, wysokie zwycięstwa. Najpierw naprzeciwko rudzianek stanęła drużyna SPR Handball Rzeszów. Podopieczne trenerów Szmatłocha, Płatka i Michalskiego nie dały szans rywalkom z podkarpackiego i pewnie wygrały 42:14 (20:7). W trzecim, decydującym o awansie spotkaniu, rywalkami Zgody były szczypiornistki KMKS Kraśnik, które wcześniej przegrały z SPR-em Olkusz i wysoko pokonały SPR Rzeszów. I tym razem Zgoda okazała się za silna dla przeciwniczek i zwyciężyła 47:22 (22:9).

Wysokie wygrane przełożyły się na znaczne zdobycze bramkowe. Oliwia Szewczyk wrzuciła 28 bramek, co daje jej obecnie 2. miejsce w klasyfikacji strzelczyń mistrzostw Polski juniorek. Ponadto Natalia Szydełko zdobyła 19, a Maja Tukaj 18 bramek. Turniej 1/8 finału MP juniorek odbędzie się w weekend 10-12 lutego. Zgoda trafiła do grupy L, wraz z MKS Truso Elbląg, AZS AWF Warszawa i UKS Szczypiorniak Gdańsk. Gospodarzem turnieju będą elblążanki. 


Komentarze