Juniorki młodsze Zgody z awansem!

26-04-2022, 12:38 Dawid Kosmalski

Juniorki młodsze Zgody Ruda Śląska awansowały do kolejnej fazy Mistrzostw Polski. Tym razem zmagania miały szczególną wartość, gdyż odbywały się na miejscu, w bielszowickiej hali.

Turniej w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski został rozegrany w dniach 22-24.04. W piątek nasze szczypiornistki bardzo pewnie pokonały UKS Morski Sianów 38:22 (18:10). Zgoda już w pierwszej połowie zaznaczyła swoją przewagę, m.in. dzięki skuteczności Oliwii Szewczyk, a także świetnym interwencjom Justyny Gontarek, która w drugiej połowie musiała opuścić boisko z powodu urazu.

W drugim spotkaniu rywalkami Zgody były szczypiornistki SPR-u Olkusz. Z uwagi na wcześniejsze zwycięstwo drugiej drużyny Pogoni 1945 Zabrze nad UKS-em, ewentualna wygrana Zgody przypieczętowała awans do fazy ćwierćfinałowej. Tak też się stało – bielszowiczanki zwyciężyły 30:22 (16:9). Dzięki temu wystąpią w kolejnym turnieju, który odbędzie się w Gnieźnie. Rywalkami Zgody będą drużyny MKS PR Gniezno, Kusy Szczecin oraz SPR Arka Gdynia.

Ostatnie spotkanie bielszowiczanki rozegrały z Pogonią II 1945 Zabrze. To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz w ramach grupy, również z tego względu, iż do Bielszowic przyjechała spora grupa kibiców z Zabrza. Nie brakowało więc dopingu. Do przerwy przewaga Zgody była nieznaczna i w drugich 30 minutach zobaczyliśmy bardzo wyrównane spotkanie. Mimo tego, iż nasze szczypiornistki w pewnym momencie prowadziły już czterema bramkami, to nadal czuły oddech rywalek na plecach. W końcówce urazu doznała najskuteczniejsza z zabrzanek, Natalia Gardian, przez co walka o lepszy rezultat straciła moc, a Zgoda ostatecznie zwyciężyła 25:22 (14:13).

Najskuteczniejszą zawodniczką Zgody ponownie została Oliwia Szewczyk, która zdobyła 36 goli. Wtórowały jej Natalia Woźniakowska (19 trafień) oraz Maja Tukaj (12).