Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Juniorki idą jak burza

18-01-2018, 08:42 KPKS Halemba

Pasmem sukcesów mogą pochwalić się juniorki KPKS-u Halemba, które w ubiegłym tygodniu  nie dały szans swoim przeciwniczkom podczas ostatnich trzech spotkań. W pierwszym meczu 1/4 Mistrzostw Śląska rudzianki na wyjeździe spotkały się w meczu otwarcia z pierwszoligowym UKS-em Sokół ’43 Katowice.

Dzięki błędom popełnianym na początku spotkania przez katowicki zespół, rudzianki mogły wyjść na wysokie prowadzenie. Natomiast dobra i konsekwentna gra dziewczyn z Halemby pozwała utrzymać już do końca zdobyte wcześniej prowadzenie. W ten sposób wszystkie trzy sety miały podobny przebieg co pozwoliło odnieść zwycięstwo.

UKS Sokół ’43 Katowice – KPKS Halemba 0:3

(17:25, 19:25, 21:25)

Mimo „zadyszki” w 3 secie juniorki pokonały UKS NET Piekary Śląskie i zachowały wysokie miejsce w walce o półfinały Mistrzostw Śląska.

UKS NET Piekary Śląskie – KPKS Halemba 1:3

(11:25, 15:25, 25:23, 14:25)

Natomiast zwycięstwem w trzech szybkich setach juniorki zakończyły walkę w turnieju 1/4 Mistrzostw Śląska i z kompletem punktów zajęły pierwsze miejsce, a co najważniejsze awansowały do półfinałów. Od samego początku gospodynie dyktowały warunki gry i nie pozwoliły sobie na dłuższy przestój w grze co zaowocowało wysokimi wynikami w poszczególnych setach.

KPKS Halemba – UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0

(25:13, 25:14, 25:18)

Skład: Oliwia Wilk, Kinga Watola, Karolina Szafarczyk (K), Weronika Nalewajka, Małgorzata Hadasz, Monika Skworc, Natalia Sobiech (L), Michalina Tymińska, Nicola Stencel, Zuzanna Pilchowska, Magdalena Wilczek, Malwina Kujon, Agata Pietraszek, Zuzanna Perkowska (L)


Komentarze