Juniorki awansowały

20-02-2019, 13:00 KPKS Halemba Ruda Śląska

Juniorki KPKS-u Halemba Ruda Śląska awansowały do Mistrzostw Polski Juniorek. Eliminacje odbyły się w ubiegłym tygodniu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie. Był to także turniej  5-8 miejsca rozgrywek juniorek ŚZPS, w którym  oprócz rudzianek wzięły także udział drużyny z Sosnowca, Katowic i Będzina. Zwycięski zespół mógł liczyć na bezpośredni awans do 1/4 Mistrzostw Polski.

Mimo dodatniego bilansu zwycięstw z każdym z obecnych zespołów, rudzianki nie mogły czuć się zbyt pewnie przez problemy zdrowotne zawodniczek oraz nieobecność m.in. podstawowej rozgrywającej, którą zastąpić musiała nie trenująca z zespołem kadetka Martyna Prokop. W pierwszym meczu z UKS-em Sokół 43 Katowice gospodynie przegrały w pierwszych setach (do 16 i 19). Jednak w trzecim secie gra zawodniczek KPKS-u była bardziej skuteczna. Dziewczyny z seta na set grały coraz lepiej, by ostatecznie zwyciężyć w tie-breaku. W drugim meczu Sosnowiec, mimo straty seta, dość pewnie pokonał koleżanki z Będzina.

KPKS Halemba – UKS Sokół ’43 Katowice 3:2 (16:25, 19:25, 25:23, 25:21, 15:11)

ANBUD MKS Będzin – MKS-MOS Płomień Sosnowiec 1:3 (24:26, 21:25, 25:10, 14:25)

W drugim dniu rywalizacji KPKS spotkał się z Będzinem. W tym spotkaniu zawodniczki z Halemby pokazały się od początku z dobrej strony, powtarzając wynik z półfinałów 3:1, ponownie nie ustrzegając się gorszego seta. Jednak najważniejszy był już wynik końcowy i to, że drużyna była już w komplecie.  Takim samym stosunkiem z drugiego spotkania zwycięsko wyszły Katowice, które po przegranym, ale wyrównanym pierwszym secie, w dalszej części zdominowały sosnowiczanki.

KPKS Halemba – ANBUD MKS Będzin  3:1 (25:16, 23:25, 25:17, 25:13)

UKS Sokół ’43 Katowice - MKS-MOS Płomień Sosnowiec 3:1 (19:25, 25:11, 25:15, 25:18)

Wszystko jednak miało rozegrać się w ostatnim dniu spotkania. Pierwszy mecz rozegrały zawodniczki z Halemby. Z ławki rezerwowych na boisko weszła Kinga Watola, która posłała dwa asy serwisowe, a w trzecim trener musiał skorzystać z pomocy Prokop na rozegraniu, Poloczek na środku i Szwedy na przyjęciu, które dobrze wypełniły swoje zadania i pokonały rywalki 3:0. Rudzianki wygrały  turniej z kompletem zwycięstw, a katowiczankom pozostała walka o drugie miejsce. Było to wyrównane spotkanie, jednak i tym razem faworytki zwyciężyły, dzięki czemu Sokół uplasował się na drugim miejscu turnieju i ostatecznie na szóstym miejscu na Śląsku.

MKS-MOS Płomień Sosnowiec  –   KPKS Halemba  0:3 (22:25, 18:25, 24:26)

ANBUD MKS Będzin  – UKS Sokół ’43 Katowice 1:3 (25:20, 22:25, 26:28, 15:25)

Skład KPKS-u Hlalemba: Wilk Oliwia, Pilchowska Zuzanna, Stencel Nicole, Watola Kinga, Szafarczyk Karolina (K), Nalewajka Weronika, Wilczek Magdalena, Szweda Natalia, Skworc Monika, Kujon Malwina, Poloczek Kamila, Prokop Martyna, Rudnik Zuzanna (L)