Jubileusz w derbowym stylu

07-06-2015, 00:22 Robert Połzoń

W sobotę nie zabrakło życzeń i gratulacji dla włodarzy Wawelu Wirek z okazji 95-lecia istnienia klubu. Jedna wszelkie uprzejmości zniknęły gdy na boisku pojawiły się obie jedenastki. W derbowym meczu mocno sponiewierana ostatnimi wynikami Urania chciała popsuć gospodarzom uroczystość i po pierwszych 45. minutach była bardzo blisko zrealizowania planu.

Wawel Wirek zdawał się w pierwszej połowie być drużyna która nie weszła dobrze w mecz. Urania natomiast zdeterminowana rzuciła się do ataku i w 29. minucie gry przeprowadziła piękną akcję Gabryś dośrodkował do Mzyka a ten wyprowadził Kochłowiczan na prowadzenie. Cztery minuty później było już 0:2 - po dośrodkowaniu głową w środek bramki uderzył Zalewski.

Wawel otrząsnął się po przerwie. Najpierw w 52 minucie po wrzucę w pole karne i uderzeniu piłki przez Luxa głową, Wawel zdobył kontaktowego gola. Gospodarze na tym nie poprzestali -w 76 minucie po rzucie wolnym i wysokiej piłce nad murem bramkę do siatki wpakował Wypiór.

Wawel Wirek 2:2 (0:2) Urania Ruda Śląska