Jeździeckie popisy w Omedze

14-10-2021, 16:03 AL

Jesienna edycja Pucharu Omegi odbyła się w sobotę (2.10) na terenie Sportowego Klubu Jeździeckiego Omega. W  zawodach wystartowało około 40 par i były one rozgrywane w dyscyplinie skoków przez przeszkody oraz ujeżdżeniu.

W ujeżdżeniu zawodnicy prezentowali programy o różnych klasach trudności w zależności od umiejętności - było to 5 programów klas od L przez P do D.  Konkursu ujeżdżenia wygrała Sandra Sieroń na klaczy Bessa, drugie miejsce zajęła Aleksandra Gawliczek na klaczy Megi, a trzecie Maja Szymańska na wałachu Schweiger Till. Natomiast w  skokach przez przeszkody rozegrano trzy konkursy: „debiut” dla zawodników bez doświadczenia w startach na zawodach. W tej konkurencji przeszkody były ustawione do wysokości 70 cm. Zwycięzcą została Katarzyna Mikołajczyk na koniu Sweet Silvia. Kolejny konkurs, czyli „master” skierowany był głównie dla zawodników nie posiadających uprawnień sportowych - wysokość przeszkód do 90 cm. Najlepsza okazała się Ewelina Słupik na koniu Ataman. Ostatni konkurs to konkurs „gold” przeznaczony dla zawodników z trzecią klasą sportową w skokach przez przeszkody - wysokość przeszkód do 1 m . W tej rywalizacji zwyciężyła Sylwia Piwoń na klaczy Elipsa.

W czasie tych zawodów na podstawie uzyskanych w edycji wiosennej i jesiennej wybrano także najlepszych jeźdźców w kategoriach. Najlepszym Jeźdźcem Stajni Omega 2021 w Ujeżdżaniu okazała się Agnieszka Nawrat na koniu Delicja, Najlepszym Jeźdźcem Stajni Omega 2021 w Skokach przez przeszkody –została Ewelina Słupik na koniu Ataman, z kolei Najlepszy Jeździec  Stajni Omega 2021 w konkurencji Kombinowanej (najlepszy wynik w ujeżdżeniu i skokach)  to Aleksandra Gawliczek na koniu Megi. W czasie zawodów można było także odwiedzić ośrodek jeździecki, pogłaskać konie, poznać eksponaty w Skansenie Maszyn Rolniczych. Zawody odbyły się dzięki pomocy sponsorów: firmy Masters Polska i sklepu jeździeckiego Loft Horse&Reiding w Katowicach.