Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Jesienią Gryfy powalczą o awans

02-07-2017, 22:37 KS Rugby Ruda Śląska

Ostatnie spotkanie rundy wiosennej w sobotę na Burloch Arenie rozegrały rudzkie Gryfy, podejmując zespół KR Miedziowych Lubin. Zdobycie chociażby jednego punktu przypieczętowałoby wygranie grupy południowej II ligi, dzięki czemu jesienią nasz zespół mógłby powalczyć o awans do I ligi, jednak gospodarze mimo przetrzebionego kontuzjami składu chcieli zagrać o pełną pulę.

Od pierwszego gwizdka rudzianie ruszyli mocno do przodu i w trzeciej minucie wynik otworzył Magner, grający z konieczności na nowej dla siebie pozycji środkowego ataku. Chwilę później kolejne pięć punktów dorzucił Kozlov, wykańczając na skrzydle akcję ataku,            a kolejne dwa punkty z podwyższenia dorzucił Skubik. Rywale w tym okresie gry nie byli             w stanie zagrozić polu punktowemu Gryfów, wszystkie ich akcje były szybko kończone przez dynamicznie wychodzącą obronę gospodarzy. Debiutujący w pierwszym składzie młody skrzydłowy Jakub Zabiegała w siedemnastej minucie zdobył przyłożenie uciekając rywalom po skrzydle, a dwie minuty później zdobył swoje drugie przyłożenie, również blisko linii autowej, wykorzystując szybkie rozrzucenie piłki przez formację ataku. Rudzianie wykorzystali w kolejnej akcji punktowej swoją najgroźniejszą broń w tej rundzie, czyli formację autową, po której przyłożenie zdobył Szymon Majchrzak. Przy prowadzeniu 27:0 Gryfy oddały nieco pola gry rywalom, którzy kilkukrotnie zbliżyli się do pola punktowego, prowokując przewinienia gospodarzy, które, zamieniając na kopy na słupy, dały im sześć punktów. Na przerwę rudzianie schodzili prowadząc więc 27:6.

W drugiej połowie gospodarze ponownie wzięli się do roboty, zwłaszcza formacja ataku dobrze wymieniała się piłką, co dało zespołowi kolejne przyłożenie, autorstwa Jackowca. Jednak od tej chwili coraz większą przewagę zyskiwali goście, mimo, iż nie zbliżali się za często na pole 22-go metra, to dłużej byli w posiadaniu piłki i nie dawali gospodarzom szans na jej przejęcie na dłużej. Ponownie zdobyli z kopów na bramkę sześć punktów, co obudziło w końcu gospodarzy. Kolejne przyłożenie zdobył grający świetne zawody Jan Muc, a tuż przed końcowym gwizdkiem ósme przyłożenie w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Skubik i Gryfy mogły cieszyć się ze zwycięstwa 42:12, którym potwierdzili swoją dominację w grupie południowej.

Dzięki zwycięstwu w grupie południowej II ligi w rundzie jesiennej rudzianie powalczą o awans do I ligi w fazie finałowej, w której zmierzą się w dwumeczach z zespołami AZS AWF Warszawa i Arki Rumia, które wygrały odpowiednio grupy wschodnią i zachodnią. Decydująca faza rozpocznie się we wrześniu, a jej zwycięzca zagra 11 listopada w barażu           o awans do I ligi.

KS Rugby Ruda Śląska – KR Miedziowi Lubin 42:12 (27:6)

Punkty dla Rudy zdobyli: Jakub Zabiegała 10 pkt. (2P), Krzysztof Skubik 7 pkt. (1P, 1pd), Mateusz Magner 5 pkt. (1P), Vladyslav Kozlov 5 pkt. (1P),  Szymon Majchrzak 5 pkt. (1P), Michał Jackowiec 5 pkt. (1P), Jan Muc 5 pkt. (1P)

Skład Rudy w tym spotkaniu: Krzysztof Jopert, Łukasz Fura, Jakub Krupiński, Jan Muc, Marcin Pyrek, Paweł Marzec, Łukasz Drab, Szymon Majchrzak, Krzysztof Płusa, Krzysztof Skubik, Vladyslav Kozlov, Michał Jackowiec, Mateusz Magner (Łukasz Kosiak), Jakub Zabiegała (Waldemar Dziliński), Patryk Kołodziej. Trener: Mariusz Świerczyński.


Komentarze