Jednobramkowa przegrana

06-04-2013, 21:27 Sandra Hajduk

W sobotę Zgoda Ruda Śląska zmierzyła się przed własną publicznością ze znajdującym się w drugiej części tabeli KS Otmęt Krapkowice. Gra Zgody wyglądała tak, jakby rudzkie szczypiornistki pogodziły się już z faktem, że szans na awans nie mają. Brak pomysłu na rozegranie i trzy niewykorzystane karne sprawiły, że zespół z Bielszowic przegrał ten pojedynek 22:23.

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych. To one zdobyły pierwszą bramkę i powoli budowały swoją przewagę. Szczypiornistki Zgody natomiast raziły nieskutecznością i brakiem pomysłu na rozegranie akcji. Zabrakło także rzutów z drugiej linii. Taki stan rzezy przełożył się na wynik. To przyjezdne na przerwę schodziły z pięciobramkową zaliczką (9:14).

W drugiej połowie ekipa z Rudy Śląskiej zaczęła odrabiać straty, co było głównie spowodowane zmęczeniem rywalek. Przy stanie 13:19 zawodniczki Zgody wzięły się w garść. Częściej wykorzystywano Katarzynę Góral, która zdobywała punkty z kontrataku. Na sześć minut przed końcem meczu rudzianki zdołały doprowadzić do sytuacji, w której miały jednobramkową stratę (19:20). Nie zdołały jednak wyjść na prowadzenie czy nawet doprowadzić do remisu i ostatecznie mecz zakończył się ich porażką 22:23.

Zgoda Ruda Śląska – KS Otmęt Krapkowice 22:23 (9:14)

Zgoda Ruda Śląska: Wróbel, Ploch – Góral 8, Kuligowska 1, Warzecha, Jasińska 2, Ignatova 7, Maciejowska, Bogusz, Dziółko 4.

Trener: Olena Pohrebniak