07-09-2012, 12:59 Sandra Hajduk

Jastrząb Bielszowice – Unia Dąbrowa Górnicza 0:1 (0:0)

Jastrząb: Śmigała - Gomoluch, Morawiec, Koniorczyk, Łukasik - Skudlik(Kaczmarek), Mikuła(Sikora), Mzyk(Gielza),Dembiński M.- Dembiński P. – Foryś.

Trener: Andrzej Ziob.

Nie dopisze sobie po sobotnim spotkaniu kolejnych trzech punktów drużyna Jastrzębia Bielszowice. Podejmując na własnym boisku KS Unię Dąbrowa Górnicza rudzianie przegrali pojedynek 0:1.

Zawodnicy Jastrzębia dobrze weszli w mecz czego efektem była dogodna okazja Forysia już w 4 minucie spotkania. Goście zaczęli grać pewniej od 10 minuty pojedynku i wtedy mecz stał się bardzo wyrównany. W 30 minucie gracze Jastrzębia stanęli przed szansą na strzelenie bramki. Rafał Mikuła znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości jednak nie udało mu się strzelić bramki. 6 minut później podania tego zawodnika nie wykorzystał żaden z napastników Jastrzębia. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa była zdecydowanie mniej szczęśliwa dla Jastrzębia. W 58 minucie po złym wybiciu Adriana Morawca w dobrej sytuacji znalazł się napastnik gości, który zdaniem sędziego został sfaulowany w polu karnym przez Koniorczyka. Zawodnik Jastrzębia został ukarany czerwoną kartką, a drużyna gości dostała rzut wolny, który zamienił na zwycięską bramkę Wikliński. W końcówce spotkania dwie niemal stuprocentowe sytuacje miał Adrian Foryś, jednak raz w sytuacji sam na sam z łatwością piłkę złapał golkiper gości a za drugim razem napastnik Jastrzębia nie trafił do bramki z 11 metrów. Efektem tego była porażka Jastrzębia na własnym boisku 0:1.