Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

IV Bieg dla Zdrowia Psychicznego

23-08-2018, 09:15 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej już po raz czwarty organizuje „Bieg dla Zdrowia Psychicznego”. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się 15 września. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na dwie ważne społeczne kwestie, integrację z osobami chorującymi psychicznie oraz wpływ zdrowia fizycznego na dobrostan psychiczny. Naszą intencją jest przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorujących psychicznie oraz popularyzacja idei higieny psychicznej poprzez aktywność fizyczną.

Chcemy by na na starcie „IV Biegu dla Zdrowia Psychicznego” ramię w ramię stanęli: pacjenci, lekarze, psycholodzy, terapeuci, rodziny, bliscy osób chorujących a także urzędnicy, biegacze, sportowcy i inne osoby, dla których inicjatywa promowania zdrowia psychicznego jest ważna, a problemy osób chorujących psychicznie bliskie sercu. W tegorocznym Biegu maksymalnie może wystartować 250 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhPA_7RGjHYFTfy701J7gtjK04McUTvViMz_ZwBdIBr8bGPw/viewform


Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymają pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii dodatkowe nagrody. Ponadto skupiając się na idei Biegu wśród uczestników którzy rekrutują się z grupy pacjentów i innych osób bezpośrednio dotkniętych problematyką zdrowia psychicznego rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, a udział w nim jest bezpłatny. Organizator zapewnia opiekę medyczną, napoje w czasie zawodów, posiłek regeneracyjny, szatnie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, o których zobowiązuje się poinformować wszystkich uczestników przed rozpoczęciem imprezy.

1. Termin i miejsce:

15.09.2018
godzina 11:00
Burloch Arena,
Ruda Śląska, ul Bytomska
Wydawanie numerów startowych
w dniu biegu w godzinach 09:00 – 10:45,

2. Dystanse:

bieg: 2,5 km lub 5km,
Nordic Walking: 5 km,
osoby na wózkach inwalidzkich: wg ustalonego planu wyścigu na stadionie.
Lista startowa będzie aktualizowana na stronie: www.mosir.rsl.pl


3. Dodatkowe informacje można otrzymać od:

Aleksandra Poloczek tel. 510 211 470
Natalia Lonser tel. 513 163 868 natalia.lonser@ interia.pl

Serdecznie zapraszamy
Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.
MOSiR Ruda Śląska
Oddział Psychiatrii Dziennej

 


Komentarze