Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

IO nie dla Hajduka

06-05-2012, 16:04 Administrator WR

Nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie zapaśnik Slavii Ruda Śląska, Adrian Hajduk. Ostatnią szansą dla naszego zawodnika był światowy turniej kwalifikacyjny w Helsinkach. Rudzianin wystąpił tylko w jednej walce. Na „dzień dobry” w 1/8 finału zmierzył się z Hiszpanem, Francisco Javier Sanchez Parra. Hajduk przegrał tą walkę 3:1 i kolejnych szans już nie otrzymał. Ostatecznie zajął dwunaste miejsce i w Londynie nie wystartuje. Tydzień wcześniej z marzeniami o IO pożegnał się również Dawid Kareciński. Generalnie występ biało-czerwonych podczas trzech turniejów kwalifikacyjnych zakończył się sromotną porażką.

Radości natomiast włodarzom zapaśniczej Slavii dostarczyły zawodniczki, które reprezentowały klub w Międzynarodowych Mistrzostwa Polski Kadetek, które odbyły się w Stargardzie Szczecińskim. Zawody te były niejako eliminacją do reprezentacji Polski na lipcowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w stolicy naszego województwa. Slavia wystąpiła w czteroosobowym składzie: Natalia Kubaty i Justyna Respondek (obie kategoria 52 kg), Natalia Strzałka (60 kg) i Alicja Kubaty (65 kg). Ze względu na perypetie związane ze zdrowiem na starcie nie mogła się pojawić jedna z pretendentek na MEK Daria Szymeczko. W Stargardzie Szczecińskim oprócz czołówki krajowej pojawiły się natomiast również reprezentantki Czech, Danii i Niemiec. W tak silnej stawce rudzianki wywalczyły dwa medale, oba w kategorii do 52 kg.

Brązowy stał się udziałem Justyny Respondek, która w pierwszym pojedynku pokonała zawodniczkę Znicza Podzamcze Agnieszkę Staniak. W drugim musiała uznać wyższość Aleksandry Wólczyńskiej z LUKS Kraśnik i w walce o medal brązowy nie dała szans Joannie Horaczy z Agrosu Żary.

Druga z naszych reprezentantek w kategorii do 52 kg Natalia Kubaty w pierwszej walce wygrała bardzo zdecydowanie z Eweline Krauth z Niemiec, a następnie przyszło stanąć jej do rywalizacji z Patrycją Siwek z Zagłębia Wałbrzych – faworytką w tej kategorii. Po dramatycznej walce górą była jednak rudzianka, która w pojedynku finałowym zmierzyła się z Wólczyńską. Nasza zawodniczka zwyciężyła w dwóch rundach, tym samym została Międzynarodową Mistrzynią Polski Kadetek i wywalczyła sobie miejsce w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również startująca w kategorii do 60 kg Natalia Strzałka, która w doskonałym stylu pokonała Sylwię Grzeszczuk z CEMENT-GRYF Chełm i Natalie Neihman z Niemiec. W półfinale minimalnie uległa Sandrze Kaźmierowskiej z Tęczy Środa Wielkopolska, a w walce o brąz moment nieuwagi kosztował ją porażkę z Klaudią Klemm z Sobieskiego Poznań. Jej poziom sportowy i zaangażowanie zostało jednak dostrzeżone przez trenera kadry Krzysztofa Ołenczyna, który wpisał ją do rezerwy na lipcowe Mistrzostwa Europy. Alicja Kubaty zajęła natomiast miejsce piąte w kategorii do 65 kg.
Komentarze