Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Historyczne zwycięstwo

23-10-2023, 15:34 Dawid Kosmalski

Zgoda Ruda Śląska pokonała Grunwald 30:22 (14:12) w 2. kolejce I ligi kobiet. Jednocześnie były to pierwsze derby miasta w kobiecej piłce ręcznej i debiut drużyny z Halemby w rozgrywkach.

Pierwszą bramkę w historii derbów wrzuciła doświadczona Agnieszka Benducka z Grunwaldu, która pewnie wykonała rzut karny. Następnie dwie bramki dla gospodyń zdobyła Natalia Szydełko. Pierwsza połowa nie przebiegała pod dyktando żadnej z drużyny - choć Zgoda prowadziła, to zawodniczki z Halemby, niesione dopingiem sporej grupy kibiców, dotrzymywały kroku i nie pozwalały na powiększanie przewagi. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem bielszowiczanek 14:12.

W drugiej połowie jeszcze przez kilka minut Grunwald nie pozwolił gospodyniom na ucieczkę, ale wkrótce uległo to zmianie. - Mecz przegraliśmy między 35. a 45. minutą, kiedy nic nam nie wychodziło - mówił po meczu Adam Wodarski, trener Grunwaldu. Zapytany o wnioski pomeczowe był powściągliwy. - Na razie muszę to sobie poukładać w głowie, musimy jednak pamiętać, że kolejny mecz gramy już z inną drużyną - dodał trener. Grunwald kolejne spotkanie rozegra na własnym obiekcie 28 października ze Startem Pietrowice Wielkie o godz. 19.

We wspomnianych 10 minutach Zgoda wykazała się dużą skutecznością, natomiast gościnie albo w łatwy sposób traciły piłkę, albo świetnie w bramce spisywała się Justyna Gontarek. Zgoda “uciekła” na sześć-siedem trafień i nawet pomimo tego, iż najskuteczniejsza Martyna Krzysteczko po trzeciej karze dwuminutowej nie mogła już wrócić na boisko, gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń.

Finalne zwycięstwo ośmioma bramkami pokazało, że drużynowe doświadczenie Zgody to atut nie do przecenienia. - Myślę, że taki był plan, żeby stopniowy rozwijać tę grę, aby uzyskać wynik, na którym nam zależało - wtórowała zawodniczka Zgody, Maja Tukaj. - Początek był ciężki, byłyśmy jeszcze “zastane” po długiej przerwie i trudnym okresie przygotowawczym, ale jak już weszłyśmy w mecz, to się rozstrzelałyśmy - dodała Natalia Szydełko, zdobywczyni siedmiu bramek.

Zgoda Ruda Śląska - SPR Grunwald Ruda Śląska 30:22 (14:12)
Zgoda: Gontarek, Boruta, Zimowska - Dera (1 bramka), Kita, D. Krzysteczko, M. Krzysteczko (10), Madej, Małek, Nawrocka, Szewczyk (6), Szydełko (7), Tukaj (4), Zalewska (1), Zawada. Trenerzy: Marek Płatek, Józef Szmatłoch.
Grunwald: Macha, Brylewska, Korzec - Migała (5 bramek, Pawłowska (4), Chrobak (3), Szczepanik (2), Konieczny (2), Duc (1), Gryszka (1), Kubiś (1), Piernikarczyk (1), Tworek (1), Benducka (1), Różycka, Łuczyk. Trener: Adam Wodarski.


Komentarze