Hat-trick po raz drugi

31-08-2013, 20:43 Sandra Hajduk

Komplet punktów w meczu z Lotem Konopiska zgarnął Grunwald Ruda Śląska. Znów duża w tym zasługa Dariusza Kota, który po raz drugi z rzędu zaliczył hat-tricka. Nie tylko on jednak wpisał się w tym meczu na listę strzelców i ostatecznie Lot musiał uznać wyższość ekipy z Halemby, przegrywając 1:5.

Zieloni od początku ruszyli do ataku i dość szybko objęli prowadzenie. Osiem minut po gwizdku rozpoczynającym spotkanie Dreszer wrzucił piłkę za plecy obrońców do Kota, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy pokonał go i umieścił piłkę w siatce. Zaledwie pięć minut później podanie wzdłuż bramki Kota wykorzystał Brzozowski i zieloni prowadzili już dwoma bramkami. Po minucie ich prowadzenie za sprawą Brzozowskiego mogło wzrosnąć do trzech goli, ale chociaż piłkarz zielonych zdołał wpakować piłkę do bramki, to sędzia dopatrzył się spalonego i trafienia nie uznał. Piłkarze Lotu starali się atakować, ale nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką zielonych. W końcówce pierwszej połowy swoich sił próbowali jeszcze Maciongowski i Brzozowski, ale obaj trafili prosto w golkipera gospodarzy. Zwiększyć prowadzenie Grunwaldu przed gwizdkiem obwieszczającym przerwę zdołał jednak niezawodny Kot, który strzałem-lobem w długi róg umieścił piłkę w siatce.

Na początku drugiej połowy meczu, Kot minął obrońcę gospodarzy po czym wyłożył piłkę Brzozowskiemu a ten zapakował ją prosto do siatki, podwyższając prowadzenie zielonych do czterech bramek. W 65 minucie Lot zdołał zdobyć bramkę honorową – Haas został przelobowany przez zawodnika z Konopisk. Grunwald odpowiedział na to natychmiastowo – dalekie podanie wykorzystał Kot, który zamiast przelobować bramkarza, strzelił po ziemi, ustalając wynik spotkania na 1:5 dla Grunwaldu.

Lot Konopiska – Grunwald Ruda Śląska 1:5 (0:3)

Grunwald: Haas - Oswald, Jarczyk, Szczypior - Wolek - Maciongowski, Szpoton, Jagodziński, Dreszer - Kot, Brzozowski

Rezerwa: Majchrzak - Łęcki, Lein, Simon, Kowalski, Nowicki, Wróblewski
Trener: Teodor Wawoczny