Gwiazda z pierwszym zwycięstwem w 2022 roku

02-02-2022, 12:50 Dawid Kosmalski

Gwiazda Ruda Śląska wygrała swój pierwszy mecz w 2022 roku. Po emocjonującym spotkaniu rudzki zespół pokonał u siebie Unię Tarnów 4:3.

Do niedzielnego (30.01) meczu Gwiazda przystępowała z trzema porażkami w bieżącym roku – jedną pucharową (w Krośnie Odrzańskim) oraz dwoma w lidze (z AZS-em Katowice i Heiro Rzeszów). Unia Tarnów natomiast w lidze była siódma, a ostatnie zwycięstwo w lidze odniosła 14 listopada. Oba kluby w I Lidze PLF dzielił jeden punkt.

Początkowe fragmenty spotkania należały do Gwiazdy. Rudzianie szybko przejęli inicjatywę i rozpoczęli strzelanie. Najpierw ładną bramkę w 8. minucie z dystansu zdobył Sylwester Gładkowski, a po dwóch minutach prowadzenie podwyższył uderzeniem z woleja po rzucie różnym Michał Tkacz. Gdy już wydawało się, że Gwiazda zakończy pierwszą połowę z czystym kontem, goście ruszyli do ataku. Strzałem w krotki róg Tomasz Grzesiak nie dał szans Łukaszowi Bogdziewiczowi.

Druga połowa zapowiadała się intrygująco. W krótkim czasie Gwiazda straciła prowadzenie (gol Sebastiana Kozy), a następnie je odzyskała dzięki Danielowi Jagodzińskiemu, który wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym rywali. Wkrótce obraz gry diametralnie się zmienił, gdyż czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gości Michał Nosek za faul poza polem karnym. Wraz z nim na trybuny powędrował jeden z trenerów Unii, który nie mógł się pogodzić z wcześniejszą decyzją i został ukarany za niewybredną dyskusję z arbitrem.

Gwiazda miała jednak duże problemy z wykorzystaniem gry w przewadze i dopiero na sekundy przed powrotem piątego zawodnika Unii gola dla gospodarzy na 4:2 strzelił znów Daniel Jagodziński. Od tej chwili goście do końca meczu grali z lotnym bramkarzem, aby zminimalizować straty. W 34. minucie to się udało. Po kombinacyjnej akcji bramkę kontaktową strzelił Mateusz Waryłkiewicz. Gwiazdę czekały trudne ostatnie minuty, w których przewaga gości nie podlegała dyskusji. Rudzianie jednak nie dali sobie wyrwać upragnionego zwycięstwa 4:3 i umocnili się na czwartym miejscu w tabeli I Ligi PLF.

Gwiazda Ruda Śląska – Unia Tarnów 4:3 (2:1) Gładkowski 8’, Tkacz 10’, Jagodziński 23’, 27’ – Grzesiak 19’, Koza 22’, Waryłkiewicz 34’.

Żółte kartki: Dynek – Mroczka. Czerwona kartka: Michał Nosek.

Gwiazda (podstawowa piątka): Bogdziewicz – Dynek, Małek, Pasierb, Gładkowski. Trener: Wiktor Grzywaczewski. Unia Tarnów (podstawowa piątka): Nosek – Mroczka, Waryłkiewicz, Chudyba, Podobiński. Trener: Jakub Drwal.