Gwiazda w Ekstraklasie

21-05-2019, 11:17 SRS Gwiazda Ruda Śląska

Constract Lubawa - Gwiazda Ruda Śląska 3:5 (po dogrywce)

Po kilku latach przerwy Gwiazda Ruda Śląska znowu znalazła się w gronie najlepszych. Niedzielny pełen wielkich emocji mecz, który rozegrany został na wyjeździe, jednoznacznie przypieczętował awans drużyny.

Mecz rewanżowy Gwiazdy z Constractem Lubawa trwał aż 50 minut, jednak o wygranej zdecydowała dogrywka. W pierwszej połowie spotkania to gospodarze dominowali na parkiecie w zeszli na przerwę z wynikiem 1:0. Jednak w drugiej połowie zawodnicy z Rudy Śląskiej zaczęli zagrażać bramce gospodarzy. Rozpoczął Mateusz Mrowiec, który strzałem w okienko w 23 minucie wyrównał wynik  na 1:1. Radość nie trwała zbyt długo, bo odpowiedź Constractu była bardzo szybka - 25 minucie doszło do błędu  obrony rudzkiej drużyny.  I tak aż do 39 minuty trwała walka na parkiecie, ale wreszcie gola strzelił Jakub Naleśnik (2:2) i konieczna była dogrywka. W ostatniej minucie pierwszej połowy dogrywki Paweł Barański strzelił gola i tym sposobem Gwiazda objęła prowadzenie 3:2. W dalszej części dogrywki miejscowi doprowadzili jednak do remisu, ale w końcówce spotkania to rudzka druzyna triumfowała. Po kontrach zimną krew pokazał Mateusz Mrowiec, który w  39 i 40 minucie spowodował, że Gwiazda wygrała 5:3 awansując do Ekstraklasy.