Gwiazda mistrzem Polski

03-03-2021, 15:03 SRS Gwiazda Ruda Śląska

Złoty medal Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii U19 należy do SRS Gwiazdy Ruda Śląska. W niedzielę (28.02) podopieczni zaledwie 21-letniego trenera Wiktora Grzywaczewskiego popisali się wspaniałą formą i po trzech zwycięstwach w fazie grupowej, także w fazie pucharowej wygrali trzy mecze i zdobyli mistrzowski tytuł.

I choć niedzielne granie od poczatku mogło nie wydawać sie szczęśliwie dla Gwiazdy, to w efekcie okazało się zupełnie inaczej. W ćwiećfinale Gwiazdy z Orłem Jelczem Laskowice, już w 5 minucie spotkania Orzeł prowadził 3:0. Lecz w 7 minucie rudzki zespół pokazał na co go stać. I tak dwie bramki zdobył Mateusz Bąk i do przeryw było już 2: 3 a po zmianie stron drużyna z Rudy Śląskiej dominowała już na parkiecie. W rezultacie Gwiazda wygrała 5: 3.

Jeszcze lepiej było podczas meczu półfinałowego, w którym Gwiazda spotkała się z drużyną Bonito Helios Białystok. Spotkanie rudzianie zakończyli z wynikiem 3:0 i tym sposobem awansowali do finału mistrzostw Polski. Z kolei w finale Gwiazda zmierzyła się ponowie Hurtapem Łęczyca, który w ćwierćfinale i półfinale pokonywał swoich rywali - byłi to: Constract Lubawa i Rekord Bielsko-Biała po rzutach karnych.

Mecz finałowy rozpoczął się prowadzeniem 2:0 dla rudzian i przez moment wydawało się, że nic nie może im zagrozić, jednak grający z kontry rywale najpierw zdobyli kontaktowego gola, a na początku drugiej połowy wyrównali. Na trzy minuty przed końcem zawodnicy Gwiazdy ponownie objęli prowadzenie, ale przeciwnicy konsekwentnie dążyli do celu i wyrównali w końcówce. Nastąpiły rzuty karne – ale dwa uderzenia obronił Patryk Mentel i to dało rudzianom piękną wygraną - 4:3. W ten sposób zawodnicy z Rudy Śląskiej zdobyli tytuł Mistrza Polski. Cel ten osiągnęli po ośmiu latach.

Skład mistrzowskiej druzyny: Patryk Mentel, Paweł Mieszczanin - Paweł Grzywaczewski, Kamil Wojciuch, Mateusz Świerczyński, Hubert Szaraniec, Dani Wardzichowski, Maciej Mazur, Mateusz Bąk, Karol Byrski, Jakub Joszko, Oliwier Plonka. Sztab szkoleniowy: Wiktor Grzywaczewski – trener, Arkadiusz Grzywaczewski - II trener, Andrzej Wojciuh, Sebastian Świerczyński - kierownicy drużyny.