Gwiazda bliżej ekstraklasy ! Pierwsza potyczka dla rudzian.

24-05-2015, 23:01 Robert Połzoń

Koniec sezonu nie oznaczał koniec  emocji dla rudzkiej Gwiazdy. W niedzielę podopieczni trenera Klimasa zmierzyli się w pierwszym barażu o utrzymanie z Cuprum Polkowice. Rudzianie dominowali przez większość meczu i wygrali 3:6.

Rudzianie byli faworytem i dobrze wywiązali się z tego zadania. Praktycznie przez cały mecz atakowali i nie dawali zbyt często dochodzić do sytuacji strzeleckich gościom. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Hewlik i Gwiazda w 5 minucie objęła prowadzanie. Gospodarze szybko odpowiedzieli  i zaledwie po minucie był remis. W 8 minucie doszło do wymiana ciosów. Tym razem po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym bramkę dla Gwiazdy zdobył Działach. Ambitnie walczący gospodarze doprowadzili jednak znowu do remisu w 13 minucie gry. Minutę później Martyn wyprowadził na prowadzenie Gwiazdę. Minoł kwadrans meczu a kibice w Polkowicach już obejrzeli 5 bramek. Lewa noga  Martyna nie zawiodła  i wychowanek Gwiazdy daje ekipie rudzian dwubramkowe prowadzenie. Przed przerwą padła  jeszcze jedna bramka dla Gwiazdy Tym razem na listę strzelców wpisał się Siadul.

Zaledwie po 19 sekundach gry w drugiej połowie  z rzutu wolnego gola zdobywa Łuszczek .W 32 minucie odżyły jednak nadzieje gospodarzy, którzy zdobyli trzeciego gola. Rewanż rozegrany zostanie w piątek 19.30 w Halembie.