Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Gryfy przygotowują się do sezonu

06-03-2024, 19:59 Dawid Kosmalski

Rudzkie Gryfy pokonały Frogs Warszawa 41:34 (24:0, 31:10, 36:27, 41:34) podczas sparingowego meczu, który 24 lutego został rozegrany na Burloch Arenie im. Grażyny Dziedzic. 

Spotkanie rozegrano nietypowo, bo na cztery kwarty, które lepiej rozpoczęli gospodarze, zdobywając aż cztery przyłożenia i nie pozwalając gościom na częste wizyty w swojej strefie obronnej. W drugiej części meczu złożony głównie z zawodników zagranicznych zespół Frogs zaczął mocniej atakować, czego efektem były dwa przyłożenia, na które gospodarze odpowiedzieli tylko przyłożeniem Jana Dyrdy i trzecim w tym spotkaniu podwyższeniem Patryka Kołodzieja. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:10 dla Gryfów.

W trzeciej kwarcie gospodarze dali się mocno zdominować. Trener Marcin Greinert celowo pozamieniał zawodników na wielu pozycjach, żeby przetestować ich przed ligą. Goście skrzętnie wykorzystali ten fakt i dzięki zamieszaniu w obronie Gryfów zdobyli aż trzy przyłożenia. Rudzianie odpowiedzieli tylko jednym, które zdobył grający trener Greinert.  

Sprawiło to, iż w ostatniej kwarcie nie zabrakło sporych emocji, a szala zwycięstwa mogła przechylić się na którąkolwiek ze stron. Mimo zmęczenia obydwa zespoły atakowały, a goście zdobyli przyłożenie zbliżające ich do Gryfów (wynik wynosił wówczas 36:34 dla rudzian). Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do gospodarzy - po serii wejść młynem Gryfy zwyciężyły w tym ciekawym spotkaniu 41:34.

Przed rudzianami teraz ostatnie dni przygotowań do rundy wiosennej, którą zainaugurują 9 marca o godz. 14 na Burloch Arenie, gdzie podejmą zespół Watahy Zielona Góra, a tydzień później w tym samym miejscu i o tej samej porze zagrają z KR Miedziowymi Lubin. Gryfy czeka trudne zadanie zajęcia miejsca w pierwszej czwórce ligi na koniec sezonu zasadniczego, co dałoby miejsce w playoffach i dalszą szansę na awans. Aktualnie rudzianie zajmują piąte miejsce, jednak do czwartego mają aż osiem punktów straty, ale za to jeden mecz rozegrany mniej.

Rugby Ruda Śląska – Frogs Warszawa 41:34 (24:0, 31:10, 36:27, 41:34)

Gryfy: Nachman, Lubowicki, Luppa, Wojtaszek, Jankowski, Tatar (5 punktów), Szombara, Krupiński (10) Jakub, Dyrda (5), Stempin, Pabisiak (5), Mucha (5), Zabiegała, Rycerski, Kołodziej (6), Greinert (5). Trener: Marcin Greinert.


Komentarze