Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Gryfy próbują wyjść na prostą

16-10-2017, 15:04 KS Rugby Ruda Śląska

W dalszym ciągu nie wiedzie się Gryfom w finałowej fazie rozgrywek II ligi. W minioną sobotę (14.10 ) ulegli w meczu wyjazdowym akademikom z Warszawy 12:35 (0:14). -  Była to trzecia z rzędu porażka, ale optymizmem napawa fakt, że  z silnym przeciwnikiem rudzianie rozegrali bardzo dobre spotkanie. AZAS AWF Warszawa, by pokonać Gryfy musiał się mocno napracować, a większość swoich punktów zdobył po błędach naszych zawodników - komentuje Wojciech Kołodziej, prezes K.S Rugby Ruda Śląska. -  Błędach niepotrzebnych, bo gdyby nie one, mecz wcale nie musiałby się skończyć korzystnym dla warszawiaków wynikiem. Nasi zawodnicy bardzo dobrze bronili i dość skutecznie przedostawali się pod pole punktowe rywali. Tam jednak brakowało konsekwencji i koncentracji, co skutkowało wspomnianymi błędami - dwukrotna strata piłki, przechwycenie jej przez przeciwników, kontratak i 14 punktów podarowanych gospodarzom - dodaje.

Przed Gryfami ostatnie spotkanie z Arką Rumia 28 października. Będzie - to czas na pierwsze zwycięstwo i wymazanie plamy z pierwszego meczu w Rumii.

Gryfy: Słaby, Fura, Jopert, Muc, Krupiński, Pyrek, Majchrzak, Mańkowski J. (Zawadzki), Skubik (Węgliński), Jackowiec (Szywalski), Hadelka, Magner (Mańkowski D.), Karcz, Dziliński, Kołodziej (Stankiewicz)

Bardzo dobrze za to spisali się natomiast miniżacy w silnie osadzonym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Łodzi. W gronie 12 drużyn zajęli wysokie 3 miejsce.  W drodze na podium, w fazie grupowej przegrali z Budowlanymi Łódź 3:4 oraz wygrali z Husarią Kalisz 6:2, co dało im wyjście z grupy z I miejsca. Niestety w półfinale ulegli Budowlanym Lublin 1:6, za to w meczu o 3 miejsce pokonali RC Częstochowę 4:3. Nieco gorzej poszło żakom. W grupie ulegli Orkanowi Sochaczew 2:8, pokonali BBRC Łódź 7:0 i przegrali z Budowlanymi Łódź 2:6. W półfinale ulegli Budowlanym Lublin 1:4, by po wyrównanym meczu przegrać także mecz o 3 miejsce ze Spartą Jarocin 2:4. Zawodnicy zagrali pod okiem Urszuli Hojeńskiej, Bogusława Rybaka i Marcina Pyrka.


Komentarze