Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Gryfy nadal bez zwycięstwa

13-10-2022, 11:33 Dawid Kosmalski

Rudzcy rugbyści ponieśli trzecią porażką w sezonie. Tym razem Gryfy musiały uznać wyższość Watahy Zielona Góra w meczu, który odbył się 8 października na Burloch Arenie. Goście byli faworytami sobotniego meczu, gdyż po dwóch kolejkach mieli na koncie komplet zwycięstw i przewodzili w tabeli II ligi. W Rudzie Śląskiej zielonogórzanie punktowali jako pierwsi, dzięki dwóm skutecznie wykonanym rzutom karnym. Jedyną odpowiedzią w pierwszych 40 minutach ze strony Gryfów było przyłożenie Mykeltie Imaniego. Punktów z podwyższenia nie zdobył Krzysztof Skubik, którego kopnięcie pechowo odbiło się od poprzeczki.

W drugiej połowie jedyne punkty padły dla Watahy przez przyłożenie. Gospodarze w dalszej części gry często desperacko się bronili w starciu z liderem II ligi. Gryfom jednak zabrakło kropki na ,,i” w akcjach ofensywnych i niestety trzecia porażka z rzędu stała się faktem.

Skład Gryfów: Krupiński, Szywalski (Chege), Kuniczkowski, Pyrek (Jastrzębski), Szombara Daniel, Kołodziej (Gładkowski), Pogorzhalkyi, Dróżdż, Nowak, Skubik (Mucha), Sawicki, Jankowski, Weżgowiec, Stempin, Imani (5 punktów). 

W tym roku Gryfy rozegrają jeszcze dwa spotkania. Za dwa tygodnie zmierzą się na wyjeździe z Rugby Team Olsztyn, aby zakończyć rundę jesienną na własnym boisku podczas spotkania z Rugby Wrocław na początku listopada.


Komentarze