Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Gryfy lepsze od Olsztyna

20-09-2023, 20:25 Dawid Kosmalski

Rudzka drużyna rugby odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Gryfy w ramach drugiej kolejki II ligi pokonały na własnym obiekcie KOMA Rugby Team Olsztyn 29:17 (21:5).

Po wysokiej porażce w pierwszym meczu ligowym Gryfy mocno ruszyły już od pierwszej akcji, naciskając na skłonną do błędów defensywę gości. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Patryk Kołodziej, który wykorzystał rzut karny oraz zdobył przyłożenie. Świetnie także spisał się w swoim 50. meczu w barwach Gryfów Danson Chege, który w tym spotkaniu dwukrotnie przykładał punkty. Olsztynianie w pierwszej części gry zdobyli tylko jedno przyłożenie, ale już w drugiej połowie zdecydowanie przeważali. Mimo dwóch kolejnych przyłożeń nie byli w stanie dogonić gospodarzy. Ostatnią kluczową akcją meczu był drop-goal Kołodzieja – pierwszy w historii klubu. Aby zdobyć punkty w ten sposób, zawodnik musi z gry kopnąć piłkę odbitą od ziemi i trafić w bramkę. Kołodziejowi udało się to z ponad czterdziestu metrów, co przypieczętowało zwycięstwo Gryfów 29:17 (21:5). Za dwa tygodnie rudzianie zmierzą się na wyjeździe z zespołem Miedziowych Lubin, którzy w tym sezonie jeszcze nie wygrali.

Skład Gryfów: Jakub Krupiński, Dawid Szywalski, Grzegorz Jankowski, Daniel Szombara, Sebasstian Wojtaszek, Marco De Souza, Deon Booysen, Dawid Dróżdż, Jan Dyrda, Marcin Greinert, Konrad Kozik, Marcin Jankowski, Danson Chege (10 punktów), Dawid Pabisiak, Patryk Kołodziej (19 punktów), Bartosz Luppa. 


Komentarze